Акцентна стіна в інтер’єрі — 30 ідей з фото

Акцентна стіна — це особлива стіна в інтер’єрі, яка відрізняється по дизайну від інших у кімнаті. Вона може відрізнятись кольором, фактурою, малюнком, матеріалом та іншим. Зазвичай у якості акцентної обирається стіна навпроти входу у кімнату, на яку одразу падає око, однак жорстких правил тут немає. У спальній кімнаті це може бути стіна за узголів’ям ліжка або, навпаки, протилежна стіна, у вітальні — стіна за диваном або навпроти, за телевізором. Головний критерій — це має бути зона, куди ви хочете привернути увагу за допомогою дизайну. Сьогодні ми зібрали 30 фотоідей оформлення акцентної стіни в інтер’єрі для вашого натхнення.

Акцентна стіна в інтер’єрі — 30 ідей з фото

Акцентна стіна в інтер’єрі — 30 ідей з фото

Переваги акцентної стіни

  • Акцентна стіна дозволяє ввести в інтер’єр сміливі рішення, але в досить обмеженій кількості. Інтер’єр виходить ефектним, але водночас не занадто активним.
  • Акцентна стіна візуально коригує кімнату та допомагає виправити деякі недоліки, наприклад, зробити вузьку кімнату ширшою.
  • Використання різних кольорів та текстур стіни виконує функцію зонування.
  • Яскрава стіна — великий елемент декору, який дозволяє не думати про значну кількість додаткових аксесуарів.
  • Акцентна стіна робить просте приміщення цікавим.

Як оформити акцентну стіну?

Ефектні шпалери

Одне з найпростіших рішень для акцентної стіни — поклеїти цікаві шпалери. Думаю, багатьом знайома ситуація у будівельному магазині, коли ти бачиш ну дууууже класні шпалери із активним візерунком, але розумієш що для всієї кімнати це буде занадто (і задорого, адже вони зазвичай недешеві). Такі шпалери ідеально підійдуть для акцентної стіни. При цьому стіну можна поклеїти всю, або ж тільки її частину.

Фотошпалери

Варіант, який мені навіть трохи страшно згадувати, адже на розум одразу приходять приклади з інтер’єрів минулого, і зовсім не хочеться, щоб хтось придбав собі щось схоже знову. Тому наголошую, фотошпалери — гарний варіант для акцентної стіни, якщо ви обираєте сучасні стильні варіанти. Якщо ви не впевнені у своєму виборі, краще зверніть увагу на інші способи оформлення такої стіни.

Фарба

Якщо вам хочеться додати до інтер’єру сміливого кольору, акцентна стіна — ідеальне рішення. Багато ідей декору стіни фарбою дивіться в нашій статті.

Малюнок

Якщо у вас є можливість запросити художника (або ви самі малюєте), акцентна стіна може стати місцем для вашого власного муралу. Малюнок може бути і не складним, виконаним за допомогою геометричних фігур.

Фактура

Акцентну стіну можна оформити не тільки кольором, але й іншою фактурою. Це може бути декоративна цегла, панелі, камінь, кахель, тощо.

Галерея

Стіна може стати акцентною за допомогою яскравого активного декору. Такий варіант підійде тим, хто не хоче змінювати саму стіну. Для цієї мети підійдуть картини, фото, інтер’єрні наліпки, тощо.

Читайте також нашу статтю Картини в інтер’єрі — 25 ідей оформлення.

Всі фото відкриваються у повному розмірі, якщо на них клікнути!

Акцентна стіна в інтер’єрі — фото без коментарів

Натхнення! 

ЗЕЛЕНА САДИБА.