Садовий умивальник — річ необхідна в кожному господарстві. Це дуже зручно, працюючи в саду мати можливість помити руки після роботи, набрати води у відро, сполоснути контейнери для рослин чи інвентар прямо на вулиці. Але в цій статті ми поговоримо не про практичне значення умивальника в саду, а про його естетичну цінність. Вміло вписавши садовий умивальник в дизайн саду, ви зможете користуватися всіма його зручностями та милуватися чи не найцікавішим куточком вашого саду. Пропонуємо вам насолодитися фото садових умивальників з європейських садів, де вони традиційно вважаються не просто функціональними елементами саду, а малими архітектурними формами його дизайну.

Садовий умивальник

Садовий умивальник в дизайні саду

Яким може бути умивальник в саду?

Власне умивальник в саду може бути і не зовсім умивальником. Це може бути конструкція, підключена до водогону чи свердловини, що має форму не умивальника, а великої прямокутної чи квадратної чаші, до того ж встановлена не на рівні рук, а ніг, тобто близько до землі. Такий варіант – це можливість помити і руки, і ноги, і набрати відро води, не користуючись шлангом.

Садовий умивальник можна купити, а можна зробити самотужки. Дуже зручні і недорогі в плані матеріалів бетонні умивальники, які можна зробити своїми руками. Ковані невеличкі садові умивальники сьогодні коштують достатньо дорого, але в певних випадках ці витрати бувають цілком виправдані.

Звичайно, сама дорога річ не на своєму місці, без відповідного атмосферного супроводу буде як не приший кобилі хвіст. То ж перш ніж купити садовий умивальник чи зробити його своїми руками, уявіть, як має виглядати куточок саду, де буде він встановлений.

Зазвичай, його роблять в тінистих місцях ділянки. Приємно в літню спеку посидіти в затінку біля води, навіть якщо це не водоспад чи фонтан, а вода в умивальнику. Вдало підібрані рослини створять романтичну і спокійну атмосферу, а пташки вашого саду, які влітку потребують води, будуть частими гостями цього куточку.

Поряд з джерелом води можна поставити лаву. І не тільки для зручності. Якщо зробити її в одному стилі з умивальником, вони створять гармонійний садовий ансамбль.

Подивіться фото нашої підбірки та отримайте порцію натхнення, щоб створити й у своєму саду щось подібне!

Читайте також нашу статтю Фонтан та водоспад у декорі саду — 30 ідей з фото.

Садові умивальники – фото без коментарів

Всі фото відкриваються у повному розмірі, якщо по ним клікнути!

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.