Цікаві українські інстаграм-сторінки — про дім, сад, їжу, культуру та інше

Сьогоднішній матеріал досить нетиповий для Зеленої садиби. А все через те, що нещодавно я шукала, на кого б ще цікавого підписатися в Інстаграмі та вкотре переконалась: більшість сторінок — це діяльність однотипних професійних “лайфстайл”-блогерів з чітким направленням у комерційність. Не знаю як вам, але мені за таким контентом слідкувати дуже нудно. Тому проаналізувала, за ким вже слідкую, пошукала нових, попитала рекомендацій у друзів та створила список цікавих українських інстаграм-сторінок. Тут не буде спеціалістів зі спорту, моди, здоров`я та краси, новинного та політичного контенту. А буде суцільний затишок і все, що ми на Зеленій садибі так любимо: рослини, садівництво, природа, еко, декор, їжа, життя за містом, культура та подібне. В цій публікації — цікаві українські інстаграм-сторінки за версією Зеленої садиби для вашого натхнення!

Цікаві українські інстаграм-сторінки — про дім, сад, їжу, культуру та інше

Цікаві українські інстаграм-сторінки — про дім, сад, їжу, культуру та інше

Цікаві українські інстаграм-сторінки за версією Зеленої садиби

  1. Дарина zarabudedara. Співзасновниця бренду килимів «Ґушка»
  • Що цікавого: Дарина із родиною живе в Карпатах і не просто роблять килими, а зробили з цього місця справжній культурний осередок. До їх сучасного бренду просто фантастичних килимів дотичні і місцеві жителі. На сторінці Дарини можна побачити красу карпатської природи та внутрішню кухню створення такого цікавого бренду. Також у Дарини можна спостерігати за розвитком проєкту «Дідова Хатчина» (didova_hatchyna) – це справжній будинок прадіда та діда її чоловіка (співзасновника «Ґушки» за сумісництвом), куди подружжя запрошує гостей на різноманітні цікаві заходи. На їх сторінках можна побачити цікавих людей, наприклад, музикантів, дізнатись більше про традиції та особливості життя цього регіону. Не можу не відмітити, що усі сторінки дуже естетичні. Сподіваюсь, колись я зможу купити собі один з їх витворів мистецтва собі додому, а поки що просто спостерігаю 🙂
  • Мова: українська

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Дідова Хатчина (@didova_hatchyna)


2. Олена Шабалтас shabaltas. Засовниця бренду декору shabaltas

  • Що цікавого. В Олени є і особиста сторінка, але я продемонструю сторінку бренду, адже тут вона веде її саме як творча одиниця, а не як сторінку магазину. По-перше, Олена робить надзвичайний декор у бохо-стилі (її плетені кошики – це кохання з першого погляду) та показує процес, деталі, композиції. По-друге, Олена живе у будинку в мальовничому місті під Києвом та вміє передати красу місцевої природи. Справжнє естетичне задоволення!
  • Мова: російська

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Olena (@shabaltas)

3. Наталія nataha_pticka. Сторінка про життя в селі

  • Що цікавого. Ця сторінка – ще один доказ, що для того, щоб робити цікавий контент не потрібно жити в центрі Києва та ходити кожен день по ресторанах. Наталія каже, що має найінстаграмнішу козу, і це правда. Дівчина виховує доньку та показує сільський побут з цікавої сторони.
  • Мова: українська.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Життя в селі . Природа (@nataha_pticka)

4. Мирослава myroslava_linska. Власниця полунично-лавандової ферми у Київській області

  • Що цікавого. На сторінці Мирослави можна спостерігати як вони з чоловіком будуть екопарк біля свого будинку (до речі гарний, у скандинавському стилі) та дізнатися більше про лавандовий бізнес (та й про бізнес взагалі). А ще про рослини, життя, подорожі… То ж, цікавого вистачає!
  • Мова: українська

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Лавандове Поле За Вікном (@myroslava_linska)

5. Молоде подружжя Влад vlad.gorbachov та Олена lenagorbachova. Влад – автор дуже гарного посуду із дерева (ми його вже показували у матеріалі «Гарний посуд — 20 українських майстрів, на яких слід звернути увагу», а зараз його вироби можна подивитись на його сторінці), також вони роблять ботанічні постери.

  • Що цікавого. Пів року тому подружжя переїхало жити з міста в село в Івано-Франківській області. І не просто в село, а у майже казковий будинок на горі, звідки відкривається просто чудовий вид. Після цього в їх інстаграм-сторінках почалася майже кінематографічна історія: магічні карпатські пейзажі, інтеграція у місцеве суспільство та облаштування побуту у селі. Влад періодично демонструє свій робочий процес створення посуду, спостерігати за цим – окремий вид медитації. Обидві сторінки дуже естетично виглядають, так і хочеться зірватись та поїхати допомагати їм облаштовувати будинок мрії.
  • Мова: російська

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от @vlad.gorbachov

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от и швец и жнец и на дуде игрец (@lenagorbachova)

6. Юлія Спасібова 30_sotok. З опису інстаграм-сторінки «Блог про мої 30 соток під Києвом»

  • Що цікавого. Сторінка, де можна спостерігати як звичайна людина (не професійний садівник) намагається створити свій ідеальний сад. Ніякого пафосу – справжній щоденник садівника-любителя.
  • Мова: українська

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от 🌺Юлія Спасібова 🌱 (@30_sotok)

7. Ігорь Білевич igor_bilevich. В продовження теми садівництва та на правах друга нашого сайту – сторінка Ігора Білевича.

  • Що цікавого. Ігор веде популярний ютуб-канал про садівництво та пише багато матеріалів на цю тему (в тому числі писав і для нас), а сторінка в Інстаграм – органічне доповнення до цього.
  • Мова: російська

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Игорь Билевич (@igor_bilevich)

8. Урбан Джангл Юкрейн urbanjungleukraine. Дівчина Аня, яка розповідає про свої кімнатні рослини

  • Що цікавого. З українських інстаграм-сторінок про кімнатні рослини, які я зустрічала, ця, на мій смак, найестетичніша. Якщо ви любите кімнатні рослини, вам ця сторінка має сподобатись. Дівчина демонструє свої рослини у всій красі та ділиться лайф-хаками по їх вирощюванню.
  • Мова: українська

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Урбан Джангл Юкрейн (@urbanjungleukraine)

9. Олеся Вершигора olesiavershigora. Як вона описує себе у профілі, «еко-амбасадор»

  • Що цікавого. Справжня енциклопедія в Інстаграм про еко-звички. Навіть якщо ви ще не готові ввести у своє життя усі, буде цікаво почитати корисну інформацію та щось застосувати у своєму побуті.
  • Мова: українська

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Eco Ambassador. Sustainable (@olesiavershigora)

10. Марія Бєлова us5nmm. Власниця шоу-руму «ШоШоурум» із товарами українських майстрів у Вінниці.

  • Що цікавого. Колись любов до ‘made in Ukraine’ була лише хобі дівчини, але згодом воно переросло у власний шоу-рум. Марія відмінно розбирається у тому, що продає (бо сама цим активно користується – це видно), та розповідає про будні такого малого підприємництва. У її публікаціях та розповідях часто можна підгледіти собі цікавий посуд, декор, смаколики та інше. А ще Марія збирає двері Вінниці (і, здається, усіх котів) та часто показує це цікаве місто.
  • Мова: українська/російська

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Maria Belova (@us5nmm)

11. Євген Клопотенко klopotenko. Український кухар та власник ресторану, напевно, найвідоміша людина з усієї підбірки

  • Що цікавого. Євген – не просто кухар, його діяльність направлена на популяризацію української кухні, у тому числі, рідкісних страв, які мало хто пам‘ятає. Саме завдяки Євгену підняли питання про патентування борщу як української страви (чомусь це не було зроблено раніше). А ще Євген здійснює справжню революцію у дитячому харчуванні у школах. Кухар дуже активний та харизматичний, любить популяризувати українське (дуже часто від нього можна дізнатися про нову українську музику). Ну і, звісно, саме в Інстаграмі дуже зручно дізнаватися про нові рецепти від Клопотенко. Єдиний мінус – це досить активна реклама у блозі, але для відомої людини це зараз звичайна справа.
  • Мова: українська/дуже зрідка російська

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Ievgen Klopotenko (@klopotenko)

12. Проєкт «Незаймана» nezaymana. Як вони самі себе описують,Це проєкт про незайману культуру України, яку ми відкриваємо та перевідкриваємо у наших пригодах із метою”.

  • Що цікавого: Проект організовує культурні експедиції Україною та розповідає про місця та людей. Особисто мені найцікавіше читати історії людей, наприклад, про колекціонера із села Чабан, оригінального митця із Овруча, який у минулому був вчителем фізкультури, дівчину, яка піклується про Маліївський палац та парк… В середині літа вони їздили в експедицію Чернігівщиною, Сумщиною, Харківщиною, Донеччиною та Полтавщиною. А зараз вирушили на дослідження Житомирщини та Хмельниччини.
  • Мова: українська.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от НЕЗАЙМАНА (@nezaymana)

13. Проєкт «Постріл» postril.ua. Давайте я одразу зізнаюся, це моя улюблена сторінка. З їх власного опису: «Ми – простір, у якому плекають українське мистецтво» і це правда!

  • Що цікавого: «Постріл» дуже влучно та естетично нагадує нам про те, який в нас культурний скарб. Коли ти гортаєш стрічку, а там серед буденних фотографій вірш, картина або історія і ти вже не можеш відірватись. Ну хіба це розважальний контент? Це справжня самоосвіта із задоволенням!
  • Мова: українська

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от ПОСТРІЛ. Твоя культурна зброя (@postril.ua)


14. Проєкт anything_traditionalua — про старовинні вишиванки

  • Що цікавого. Ефектна дівчина Уляна показує та розказує про українські традиції та вишиванки надзвичайної краси. Мене, як людину, яка ще не знайшла собі «ту саму» сорочку, цей блог одразу зацікавив. Сторінка про історію, але виглядає дуже сучасно та атмосферно.
  • Мова: українська.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Про старовинні вишиванки (@anything_traditionalua)

15. Проєкт «Найгарніше українське село» garne.selo. Естетика українського села

  • Що цікавого. Це ще один проєкт від Юлії Савостіної, засновниці фестивалю Made in Ukraine. Колись Юлія була однією із перших, хто розпочав популярізувати українські бренди та місця. В процесі Юлія багато подорожувала країною та закохалась у самобутність українських сел, що і демонструє у новому проєкті. На сторінці можна побачити не тільки контент від Юлії, але й світлини, якими діляться підписники – це те, за що мені подобається цей проєкт найбільше. Тому якщо ви живете в селі, чекатиму там і ваші світлини!
  • Мова: українська.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Найгарніше українське село (@garne.selo)

Сподіваємось, ми змогли довести вам, що в Інстаграмі є українські цікаві сторінки, і вам хтось приглянувся. Проте ми впевнені, що це тільки маленька частка, тому з нетерпінням чекаємо ваших фаворитів у коментарях!

Читайте також нашу статтю 10 речей для затишної оселі, або як жити «хюґно».

Натхнення!

Ольга Дивисенко

ЗЕЛЕНА САДИБА.