Альтанки з мангалом — 20 ідей з фото

Складно уявити повноцінний відпочинок у дворі садиби без ароматного м’яса, мисливських ковбасок, ніжної риби чи ароматних овочів, приготованих на мангалі. На природі кожна страва виходить вишуканою і звучить особливо. Щоб куховарити на свіжому повітрі було максимально зручно, бесідки, чи альтанки з мангалом — саме те, що треба. Сьогодні можна підібрати для себе навіть електричні та газові аналоги звичайного мангалу, що смажить їжу на вугіллі. В цій статті ми зібрали 20 фото альтанок з мангалом для вашого натхнення.

Бесідка з мангалом, фото

Альтанки з мангалом — 20 ідей з фото

Яким може бути мангал бесідки?

Переносні або пересувні мангали доповнені металевими ніжками чи коліщатками. Їх можна зручно розмістити у будь-якому місці альтанки, чи бесідки.

Стаціонарні мангали виготовляють із міцніших матеріалів, їх термін служби набагато довше. Їх встановлюють із цегли, каменю чи металу.

Але для початку, потрібно правильно визначити місце розташування альтанки.

Обираємо правильне місце для альтанки

Місце для альтанки з мангалом має бути:

  • Захищеним від негоди. Краще мангальну зону на дачі розташовувати під спеціальним навісом з огорожею або просто знайти місце на ділянці, закрите від вітру. Легкий вітерець не завадить добре розгорітися вогню, а ось сильний може загасити полум’я.
  • Пожежобезпечним. Розташовуйте мангал якнайдалі від житлового будинку або господарських будівель, виконаних із легкозаймистих матеріалів.
  • Зручним. Бесідку з мангалом слід розташувати у близькій доступності до водогону, щоб можна було помити руки, а в екстреному випадку швидко згасити вогонь.
  • Мальовничим. За можливості обирайте куточок ділянки, де б вам було б приємно проводити багато часу і насолоджуватися ефектним ландшафтом.

Облаштування альтанки з мангалом

Затишок

Звичайно, необхідно створити у зоні відпочинку затишок за допомогою декору, проте враховуйте особливості використання цього місця. Не перестарайтеся з текстилем — наприклад, тканинні навіси робити необов’язково, адже випадкова іскра може завдати шкоди. Додайте садові меблі: лаву або декілька стільців та невеликий столик, вони дозволять з комфортом розміститися всій родині або компанії друзів. Дайте життя старим меблям – пошліфуйте та пофарбуйте.

Читайте також нашу статтю Старі меблі на подвір’ї — 40 ідей використання.

Освітлення

Щоб в альтанці було комфортно відпочивати не лише вдень, а й вечеряти у темний час доби – зробіть освітлення. Можливо, буде достатньо гірлянд із лампочками на батарейках, оскільки проводити електрику в альтанку — це окрема стаття витрат і добрий шмат роботи.

Зручне зберігання продуктів

Щоб не бігати щоразу в будинок і назад, подбайте про те, щоб було зручно принести продукти в альтанку та скласти їх там. Можна, наприклад, поставити невеликий стелаж. До речі, якщо ваша альтанка таки обладнана електрикою, можна організувати невеликий холодильник.

Оновіть мангал

Нові грилі коштують чимало. Якщо у вас на дачі є старий мангал, можна освіжити його зовнішній вигляд, перефарбувавши своїми руками.

Читайте також нашу статтю Зона барбекю — 28 ідей з фото.

Альтанки з мангалом — фото без коментарів

Якщо ви відпочиваєте на природі цілий рік, побудуйте закриту альтанку. Відкриті альтанки з дерева або цегли також зручні у літній період.

Натхнення! 

ЗЕЛЕНА САДИБА.