Коли приходить час збирати врожай, можна зрозуміти, наскільки ефективним було підживлення картоплі та догляд за рослинами впродовж вегетації. В статті пропонуємо познайомитися з досвідом використання добрива ЯРОС для картоплі городниками з Черкаської області. Системне підживлення біодобривом на цій культурі було застосоване перший сезон. Урожайність з 10 соток склала 3 тонни. Непогано, чи не так? Скільки треба ЯРОСу, коли і як його вносити та внаслідок чого забезпечується його висока ефективність? Будемо розбиратися в статті.
Черкаська область, Золотоніський район. Господарі засадили 10 соток під картоплю – 300 кг посадкової. Поставлена була задача: менше приділяти уваги на постійний догляд. Господар далекобійник, тож займатися городом часу немає. Дружині самій доводиться доглядати за господарством та ділянкою.
Окрім ЯРОСу ніяких добрив господарі не вносили. ЯРОС для картоплі в цьому сезоні використовувався для посадки. Обробіток посадкового матеріалу проводився ЯРОСом з оприскувача (висипали з ящика посадковий матеріал на клейонку, обприскали, дали висохнути, пересипали назад в ящик та почали садити).
Потім добриво додавалося до гербіциду при обприскуванні рослин проти бурʼяну в процесі вегетації. За сезон таке обприскування проводилося двічі. Жодного разу картоплю ніхто не сапав! Скільки зекономлено часу і фізичних сил на цих десяти сотках, може уявити кожен городник.
ЯРОС зменшує стрес, який отримують культурні рослини при контакті з гербіцидом, мінімізує його негативний вплив на ґрунт (знімає фітотоксичність) і одночасно є позакореневим живленням для картоплі.
В кінці літа все скосили, узялися до збору урожаю, яким дуже задоволені. Картопля — здорова, дрібних плодів практично немає. З 10 соток отримали 3 тонни відмінної бульби. В результаті частину прийшлось продати, хоча господарі вирощували картоплю тільки для своїх потреб.
Власниця городу Лариса Завірюха про застосування ЯРОСу: «Хочемо, щоб про наш досвід дізналися інші городники, тому що робота ця дуже важка. Постійно займатися городом не завжди вистачає часу та сил, вже не кажучи про внесення перегною. Тепер на наступний сезон впевнена, що точно буду мати час на перепочинок. ЯРОС дійсно працює та допомагає. Звернули увагу, що картопля після нього чиста, а земля — пухка.
Господарі запевняють – біодобриво ЯРОС для картоплі краще перегною, бо:
Норми ЯРОСу для підживлення картоплі залежать від методу внесення. Якщо оприскувачем: 250 мл на 10 літрів води, розпилити на 1 сотку. Якщо поливалкою: 25 мл ЯРОСу на 10 л води, пролити на 10 метрів квадратних.
Можна починати використовувати це біодобриво для картоплі при посадці, як це зробила власниця городу. Але краще починати восени: обробіток після збирання врожаю, по ґрунту під культивацію чи боронування глибиною 7-14 см. Зазвичай працюють оприскувачем. Пропорції розчину: 250 мл ЯРОСу на 16 л води. Воду краще використовувати відстояну, після додавання препарату варто зачекати 7-10 хвилин, після чого розпочинати роботу.
Навесні внесення по листу біодобрива ЯРОС ефективне до цвітіння – у цей час зростає потреба рослин у поживних речовинах. Також додаткове живлення знадобиться рослині одразу після цвітіння, тож обприскування ЯРОСом проводиться знову.
Дорогі читачі! Застосовуючи добриво ЯРОС для картоплі на полі чи городі, можна не перейматись, що рослина залишиться без живлення. Біопрепарат ЯРОС активує накопичення в ґрунті необхідних поживних речовин та стимулює ріст і розвиток картоплі.
Як доводить практика аграріїв та городників, краще працювати враховуючи цю взаємодію – у здоровому, насиченому необхідними елементами ґрунті зростають міцні здорові рослини. І в наслідок цього картопля максимально реалізує свій генетичний потенціал.
Гарних вам врожаїв!
Матеріал опублікований на правах реклами (на основі відгуку клієнтки ЯРОС).