Цибулевий суп, рецептом якого поділюся в цій публікації, не має нічого спільного з цибулевим супом, що відомий у всьому світі як вишукана страва французької кухні. Але ні — спільне у них все-таки є. Цибуля. Багато смаженої цибулі! Мабуть, і все. Суп з цибулі і яєць мене навчила готувати подруга ще в студентські часи. І якось я зовсім за нього забула, поки після цьогорічного Великодня знову не почала морочитися, де використати крашанки. А зварю-но я цибулевий супчик своєї молодості! Він і справді такий смачний, як я пам’ятаю, чи ми тоді просто були постійно голодні?
Він дійсно смачний. І я вже кілька разів готувала його цією весною на дачі, бо це ще й дуже простий рецепт поживного супу, який можна варити навіть не на бульйоні. У весняну гарячу пору у мене завжди не вистачає часу на приготування їжі, тому цей суп мене став часто виручати. Я назвала його — «по-селянськи», бо з доступних продуктів і швидко.
На 2 л води, або м’ясного чи курячого бульйону:
Про спеції напишу окремо. В «оригінальному» рецепті цього цибулевого супу моєї молодості не було вершків, зате був кубик курячого бульйону «Магі», чи «Галина бланка» 🙂 В тих кубиках було стільки підсилювачу смаку, що будь-які спеції вже були зайвими.
Є в продажі вони і зараз, але мені не подобається їх занадто хімічний склад, тому для цього супу, особливо якщо варю його не на бульйоні, а на воді, я використовую натуральні спеції для перших страв (вони так і називаються), які можна купити в кожному супермаркеті. В подібних приправах ідеальне для супів поєднання трав і сушених овочів, нема консервантів і підсилювачів смаку.
Обов’язково додайте до супу в кінці приготування трохи куркуми для кольору. Жодна інша спеція не дасть вам такий яскравий жовтий колір. Цей цибулевий суп — з вершками, які роблять його білим на колір. Для перших страв, як на мене, білий — не дуже апетитний.
Картоплю чистимо і нарізаємо кубиками. Викладаємо в каструлю, заливаємо холодною водою (якщо варите на бульйоні, то попередньо відварюєте м’ясо, а потім в цей бульйон відправляєте картоплю), доводимо до кипіння і варимо на невеликому вогні до готовності картоплі. На це може піти приблизно 20 хвилин, залежно від сорту останньої.
Тим часом в окремій каструлі ставимо варитися яйця круто. Щоб не потріскали, кладемо в холодну воду, доводимо до кипіння і лишаємо в окропі хвилин на десять. Вони самі дійдуть до готовності.
Підсмажуємо на сковорідці до ніжного золотистого кольору цибулю, попередньо нарізавши її тоненькими напівкільцями. Цибульку намагайтеся порізати якомога тонше, тоді вона просмажиться як треба.
Якщо картопля вже зварилася, то наш цибулевий суп майже готовий. Яйця нарізаємо на крупні частини і відправляємо до картоплі. Туди ж — смажену цибульку і вершки. Солимо, додаємо спеції і зелень, доводимо до кипіння і лишаємо під кришкою трохи, хоч пів годинки, настоятися.
Подаємо цибулевий суп по-селянськи до столу з тостами, грінками чи сухариками, які попередньо підсушили в духовці.
Приготуйте також пісний, але поживний овочевий суп нашвидкуруч.
Смачного!
Наталка Гурман,
ЗЕЛЕНА САДИБА.