Борщова заправка – необхідна в кожному господарстві заготовка на зиму. Бо це найпростіший спосіб приготувати червоний борщ смачним і насиченого бурякового кольору. Варіантів приготування цієї класичної для української кухні страви десятки, якщо не сотні! З цього приводу на ЗЕЛЕНІЙ САДИБІ навіть з’явився окремий матеріал «Який червоний борщ – справжній український?» Тоді Людмила Воропаєва сказала, що любить готувати борщ з власної борщової заправки. І в цій публікації ми поділимося її рецептом.
Щоб приготувати смачну заправку до борщу нам знадобляться наступні продукти:
Як бачите, борщова заправка від Людмили Воропаєвої готується без використання оцту. Роль консерванту тут відіграє томатний сік. Людмила робить його зі свіжих помідорів, змелених блендером і перетертих через сито (щоб позбавитися залишків насіння і шкірки). Можна використати томатний сік, що залишився з минулого сезону.
Заправка до борщу, рецепт якої ви прочитаєте нижче – це ще й хороший спосіб зберегти на зиму овочі, якщо немає хороших умов для їх тривалого зберігання у свіжому вигляді.
Овочі ріжемо зручним і звичним для вас способом. Людмила використовує спеціальну шинковку.
Олію нагріваємо в каструлі з товстим дном і обсмажуємо в ній буряк 5 хвилин. Додаємо моркву і також смажимо, помішуючи, 5 хвилин. Далі – цибуля, яка також обсмажується 5 хвилин разом з іншими овочами. За нею – болгарський перець теж на 5 хв. Потім – черга часнику.
З часником обсмажуємо овочі ще дві-три хвилини і додаємо томатний сік, сіль, томатну пасту. Тушимо все це 5 хвилин і кладемо улюблені спеції (можете взяти ті, які ви, зазвичай, використовуєте при приготуванні борщу: перець чорний і духмяний, лавровий лист, базилік і ін.). Пробуємо, регулюємо смак на власний розсуд.
Після додавання спецій тушимо борщову заправку на зиму ще 10 хвилин, розкладаємо гарячою по чистим стерильним баночкам і закриваємо кришками. Весь процес приготування забирає приблизно 35 хвилин.
«Самое главное в этом рецепте заправки – не упустить момент и вовремя добавить томатный сок к овощам. Это нужно сделать до того момента, как свекла начнет терять цвет» – наголошує Людмила.
В останній момент приготування борщової заправки можете додати свіжу зелень на свій смак. До речі, часник, якщо ви його не використовуєте, зазвичай, при приготуванні борщу, можете не класти. Як і всі кулінарні доробки Людмили Воропаєвої, цей рецепт заправки до борщу залишає багато простору для творчості.
Не бійтеся експериментувати і шукайте свій улюблений смак українського борщу!
Рецепт і фото Людмили Воропаєвої,
Спеціально для ЗЕЛЕНОЇ САДИБИ.