Віконниці в екстер‘єрі та інтер‘єрі — 30 ідей з фото

Колись на кожному будинку можна було побачити віконниці, адже вони виконували функцію сучасного вікна, а потім — додаткового захисту. На сучасних будинках у нас вони зустрічаються досить рідко, а дарма! Окрім практичної функції віконниць, яка і сьогодні буде актуальною, а саме захисту, вони магічним чином перетворюють будь-який будинок у затишний. Якщо вам здається, що це застарілий варіант оформлення фасаду, то ви давно не перевіряли асортимент віконниць, серед них можна знайти дуже сучасні та ефектні. Хоча, і дерев’яні традиційні віконниці, різні, фігурні або розписані, виглядають атмосферно. Останнім часом про них починають згадувати і мода на них починає повертатись. Сьогодні ми зібрали 30 фотоідей використання віконниць в екстер‘єрі та інтер‘єрі для вашого натхнення.

Віконниці в екстер‘єрі та інтер‘єрі — 30 ідей з фото

Віконниці в екстер‘єрі та інтер‘єрі — 30 ідей з фото

Ідеї використання віконниць

  • Зовнішні. Зовнішні повноцінні віконниці слугуватимуть вам не тільки для прикраси вікна, але й для захисту від різних зовнішніх чинників. З віконницями дуже зручно варіювати атмосферу зсередини, адже ви можете закрити усе, а можете відкрити вікно та залишити ставні для провітрювання. Із зачиненими віконницями ваш будинок краще захищений, адже відкрити потрібно не тільки вікно, але й цей додатковий захист. Для цього, звісно, треба буде продумати як саме ви будете їх зачиняти – для надійного захисту знадобиться якісний замок. Також продумайте механізм фіксації віконниць, щоб раптовий вітер не потурбував вас.
  • Декоративні. Якщо ж практична сторона віконниць вас не цікавить, пропоную звернути увагу на них як саме декоративний елемент. Віконниці додають будинку особливого затишку. Асортимент віконниць дозволяє підібрати їх до будинку майже будь-якого стилю, навіть сучасного. Якщо ж вам подобаються віконниці у вінтажному стилі, їх досить часто можна знайти у перепродажу зі старих будинків, так у вас буде і цікава деталь будинку, і ви зможете зберегти старі віконниці від сміттєзвалища. До речі, віконниці можна просто намалювати, теж буде цікаво.
  • Внутрішні. Віконниці можуть бути і елементом інтер‘єру. Такі вікна точно не виглядатимуть звичайно та зможуть додати цікавинки будь-якій кімнаті. Частіше їх можна побачити на кухні, проте і в інших кімнатах вони стануть прикрасою. Якщо ви не любите штори, зверніть увагу на цей варіант оформлення вікон.
  • По-новому. Старі непотрібні віконниці можна переробити і на інші предмети інтер‘єру, наприклад, зробити з них ключницю або вішалку для одягу.

Віконниці можуть бути з різних матеріалів, наприклад, залізні або дерев’яні, а ще, різного механізму: розкривні, зсувні, складні… Є дуже багато варіантів використання віконниць в екстер‘єрі та інтер‘єрі — лише погляньте на приклади нижче.

Дивіться також фото нашої статті Фасад будинку — ідеї декорування.

Віконниці в екстер‘єрі та інтер‘єрі — фото без коментарів

♥ Всі фотографії відкриваються у великому розмірі — клікніть на фото!

Натхнення! 

ЗЕЛЕНА САДИБА.