Кімнатні рослини допомагають зробити наші оселі затишнішими і красивішими. Але горщики з квітами на підвіконнях мало впливають на інтер’єр. Інша справа – кімнатні рослини на поличках, комодах, шафах, письмових столах чи кавових столиках. Це незамінний і завжди доречний декор, який, щоправда, потребує розумного вибору, бо далеко не всі рослини гарно почуваються далеко від вікон і, відповідно, в умовах дефіциту сонячних променів. В цій статті зібрали 10 популярних тіньовитривалих кімнатних рослин, які можуть стати справжньою прикрасою ваших кімнат.
Увага! Тіньовитривалі кімнатні рослини – такі, які можуть рости в умовах зниженої освітленості, де інші види зазвичай гинуть. Проте це не означає, що їм зовсім не потрібне денне світло. Для нормального розвитку такі рослини потребують непрямого, розсіяного сонячного світла. Абсолютна тінь (наприклад, темні кімнати без вікон) не підходить навіть для тіньовитривалих видів. Їх адаптивність дозволяє їм жити і розвиватися в напівтіні, але яскраве непряме світло забезпечує кращий ріст і здоровий вигляд будь-яким «любителям тіні».
Сансевієрія росте навіть всередині кімнат із мінімальним природним освітленням – північної орієнтації. Крім того, це ідеальна рослина для вирощування під штучним світлом.
Дізнайтесь детальніше про догляд за сансев’єрією у матеріалі за посиланням.
Хлорофітум любить розсіяне світло, але витримує і більш затінені місця. Може рости й при яскравому освітленні, але страждатиме під прямими сонячними променями в полудень. Хлорофітум активно росте і в умовній тіні, і на сонці, але доглядати за ним легше саме в напівтіні.
Філодендрон поступово може пристосуватися до найзатіненіших куточків вашої оселі й чудово почувається під штучним освітленням.
Хоча для рясного цвітіння йому краще надати трохи більше світла, спатіфілум легко адаптується до напівтіні, а тому чудово почувається всередині інтер’єру. А ось на сонячних підвіконнях «жіноче щастя» страждатиме від опіків листя.
Читайте більше про спатіфілум у матеріалі за посиланням.
Аглаонема не лише витривала, але й прикрасить будь-який «темний» куток кімнати влітку. На зиму цю рослину краще поставити ближче до вікна, але пам’ятайте, що листя аглаонеми горить на прямому навіть ранковому чи вечірньому сонці. Якщо підвіконня, то тільки північне.
Нефролепіс добре росте у місцях із розсіяним світлом або в напівтіні, але для дійсно пишних кущиків варто розміщувати ці рослини всередині дуже світлих кімнат.
Заміокулькас – один із лідерів серед рослин для місць з обмеженим світлом. Це чудова фокусна точка у вітальні чи спальні. Невибагливість рослини робить її ідеальною для новачків.
Ця «залізна» рослина виживе навіть у найтемніших інтер’єрах, а її яскраві великі листки прикрасять будь-яку оселю.
Драцена добре росте всередині інтер’єрів влітку, але все-таки на зиму, коли світловий день значно скорочується, для збереження декоративності її варто поставити ближче до вікна.
Дізнайтесь про догляд за драценою у матеріалі за посиланням.
Плющ – універсальний вибір, який витримає навіть тривалий брак світла, особливо зеленолисті сорти. Пістрявим світло-зеленим сортам плюща необхідно вибрати місце в інтер’єрі недалеко від вікон, в глибшій тіні вони можуть скидати листя і втрачати декоративність.
Тіньовитривалі кімнатні рослини – ідеальний вибір для квартир із недостатнім природним освітленням або приміщень, де вікна виходять на північну сторону. Однак навіть вони мають свої особливості, які варто враховувати. Щоб ваші зелені друзі росли здоровими й красивими, дотримуйтесь наступних рекомендацій.
Рівень освітлення впливає на вибір рослини. Тінь може бути «глибокою» чи помірною. «Глибока» тінь — це місця далеко від сонячних вікон або в кількох метрах від вікон, що виходять на північ.
Помірна тінь — це зона в кількох метрах від «світлого» вікна або місце з непрямим, розсіяним світлом.
Строкаті рослини (з малюнками на листі) зазвичай потребують більше розсіяного світла, тоді як рослини з однотонним темно-зеленим забарвленням листя краще пристосовуються до «глибокої» тіні.
Тіньовитривалі рослини часто походять із тропічних регіонів і звикли до високої вологості. У квартирі з сухим повітрям (особливо взимку, коли працює опалення) використовуйте зволожувач або регулярно обприскуйте листя. Особливо це важливо для папоротей, спатіфілума та аглаонеми.
Кімнатні рослини в тіні зазвичай випаровують менше вологи, ніж ті, що знаходяться на яскравому світлі. Тому поливайте їх помірно, коли верхній шар ґрунту підсохне. Уникайте переливу – застій води може спричинити загнивання коренів.
Заміокулькас або сансевієрія, взагалі, можуть обходитися без поливу пару місяців.
Навіть у тіні рослини прагнуть до світла. Щоб вони росли рівномірно і не «викривлялись», обертайте горщик навколо осі раз на кілька тижнів.
Переконайтесь, що горщик має отвори для стоку зайвої води.Використовуйте легкий, добре дренований ґрунт із домішками піску або торфу, щоб уникнути застою води.
Рослини в затінку часто накопичують пил, що заважає їм «дихати». Протирайте листя вологою тканиною або час від часу влаштовуйте своїм кімнатним рослинам теплий душ.
Якщо листя починає жовтіти, втрачати блиск або деформуватись, це сигнал про проблему:
Натхнення!
ЗЕЛЕНА САДИБА.