Сходи на другий поверх — 30 ідей з фото

У багатьох заміських будинках, готелях або дворівневих квартирах грамотно продумані сходи на другий поверх стають місцем, навколо якого і будується весь інтер’єр. Сходи — це «хребет» будинку. Вони не тільки об’єднують різні поверхи, але і є першим великим об’єктом, з яким стикається кожен, хто заходить у двері. Тому і до їх оформлення потрібно підходити ґрунтовно. В створенні сходів, звичайно, треба враховувати естетичну сторону, але дуже важливою стороною є саме функціональна, бо від цього залежить безпека вашої родини. Які ж сходи обрати? Сьогодні ми зібрали 30 ідей з фото облаштування сходів на другий поверх для вашого натхнення.

Сходи на другий поверх, фото

Сходи на другий поверх — 30 ідей з фото

Які бувають конструкції сходів на другий поверх?

Маршеві сходи

Маршеві сходи — напевно, найпоширеніший варіант, який відрізняється зручністю та безпекою для всіх членів сім’ї. Така конструкція найбільше підходить для габаритного приватного будинку, оскільки займає значну площу. Марш — це проліт, може бути два чи три, а між ними облаштовується майданчик.

За формою маршеві сходи можуть бути:

  • прямі;
  • вигнуті;
  • поворотні — П або Г-подібні.

Гвинтові сходи на другий поверх

Гвинтові сходи мають особливий шарм та чудово доповнюють інтер’єр приватного будинку. Ці вузькі сходи мають опору у вигляді труби з каскадною низкою сходів, що спускаються вниз по спіралі. Такі конструкції ідеально підійдуть для невеликих просторів, проте їх не рекомендують використовувати для пересування маленьких дітей та маломобільних людей.

Больцеві сходи

Такі сходи кріплять до несучої стіни, яка використовується як опора. Роль силового елемента, що з’єднує щаблі в єдине ціле, виконують металеві стрижні. Такі сходи виглядають невагомими, хоча насправді вони надійні та витримують великі навантаження.

Висувні або розкладні сходи

Якщо у вас немає місця для повноцінних сходів, а потреба в них є, можна облаштувати висувні або розкладні сходи, які можна висунути у потрібний момент (або розкласти). Звичайно, це вже не буде «серце» інтер’єру, проте функціональну роль вони будуть виконувати.

Для безпечності пересування до будь-яких типів конструкцій будуть доречні поручні.

Читайте також нашу статтю Будинок з мансардою – дороге житло «для бідних».

Матеріали для сходів

Матеріал для сходів може бути досить різноманітним, проте враховуйте, що його фізичні властивості мають забезпечувати необхідну міцність конструкції.

Найпоширенішим матеріалом, який використовують для сходів, є, звісно, дерево. Крім того, з успіхом застосовуються метал, мармур, граніт, бетон, скло та їх усілякі комбінації.

Дерево чудово підходить для облаштування дому і для сходів зокрема. Це екологічний та теплий матеріал, що дозволяє реалізувати навіть дуже сміливі дизайнерські ідеї. Але для сходів підійде не кожне дерево, а тільки ідеально висушене.

Створюючи сходи з бетону, їм можна надати будь-яку форму та доповнити конструкцію різними матеріалами, включаючи дерево, камінь, плитку тощо. Такі сходи мають ряд переваг, зокрема вони дуже міцні, довговічні, вогнетривкі та не скриплять.

З металу можна зробити дуже міцні сходи із довгим строком експлуатації.

Скло в поєднанні з латунню або нержавіючою сталлю дозволяє створювати оригінальні та красиві конструкції. Для цього використовують багатошарове скло, яке відрізняється високою стійкістю до різних навантажень.

Камінь має досить велику вагу, тому під час виготовлення сходів цей матеріал застосовується для створення щаблів.

Сходи на другий поверх — фото без коментарів

Натхнення! 

ЗЕЛЕНА САДИБА.