Садове вогнище – поради щодо експлуатації і приклади з фото

Садове вогнище виводить будь-який житловий простір за містом на новий рівень. Незалежно від того, будуєте ви його самостійно, чи купуєте, вогнище – чудовий варіант відпочинку на свіжому повітрі. Але такі конструкції потребують серйозного підходу до вибору і до експлуатації. Яким може бути вогнище в саду, як правильно облаштувати зону навколо нього та як за ним доглядати, поговоримо в статті.

Садове вогнище

Садове вогнище — яке встановити і як використовувати?

Яке обрати вогнище для саду

Сьогодні можна обирати вогнище для саду з різних типів конструкцій і матеріалів. Крім того, його можна купити, а можна зробити своїми руками. Вогнище на дачі може бути стаціонарне чи мобільне. В останньому випадку це найчастіше металеві топки, а ось стаціонарне вогнище, як правило, викладають з каменю чи цегли.

Вид палива також можна обирати. Традиційні дрова зараз часто заміняє природний газ. Це хороший вибір для маленьких внутрішніх двориків. Газові вогнища безпечні, прості у використанні та не потребують обслуговування. Зазвичай вони дарують менше тепла, ніж конструкції на дровах, але і не утворюють попелу, який треба регулярно чистити. Газова топка миттєво вмикається та вимикається одним натисканням перемикача.

Де розмістити вогнище на дачі чи в саду?

Вибір правильного місця для вогнища суттєво впливає на простоту його обслуговування. Це має бути місце з певним захистом від вітру, щоб уникнути проблем із димом або розсіяним попелом. Обрізайте найближчі дерева з потенційним нависанням регулярно, щоб уникнути пожежонебезпеки. Створення негорючої буферної зони діаметром принаймні 3 метри є основним правилом безпечного використання вогню на ділянці.

Вогнестійка поверхня, як-от бетонна чи кам’яна бруківка, щебінь, гравій тощо — ідеальне покриття для патіо з вогнищем. Газону в цій зоні краще уникати, бо перший вогонь все одно висушить траву навколо вогнища.

Читайте також наші статті:

Використовуйте правильні інструменти

Прості, але спеціальні інструменти значно спрощують догляд за вогнищем. Базовий набір камінних інструментів містить усе, що вам потрібно: черпак для попелу, довгу кочергу та щипці для переміщення полін.

Шукайте в продажі спеціалізовані інструменти для вогнища, які зазвичай мають довші держаки, що не нагріваються. Металеве відро з кришкою — правильна місткість для попелу. Кришка важлива, щоб зберегти попіл сухим, поки ви його не використаєте в саду. Ви ж знаєте, що попіл – чудове добриво для рослин?

Садове вогнище – фото для натхнення

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.