Гамак на вулиці та вдома — 30 ідей з фото

Гамак — головний фаворит мого літа. Це й не дивно, адже він додає особливий затишок та атмосферу навіть на самій простій дачі. Більшість варіантів гамаків коштують недорого, і ви точно не пожалкуєте цих грошей, бо він стане одним із найпопулярніших місць на вашому подвір’ї (і не тільки). В гамаку на свіжому повітрі можна по-справжньому виспатись, він знімає біль у спині, а м’яке покачування заспокоює нерви. Знайти ідеальну модель нескладно, адже в спеціалізованих магазинах представлені варіанти на будь-який смак та гаманець, а зробити найпростіший гамак можна і своїми руками. Сьогодні ми зібрали 30 фотоідей гамаків на вулиці та вдома для вашого натхнення.

Гамак на вулиці та вдома — 30 ідей з фото

Гамак на вулиці та вдома — 30 ідей з фото

Види гамаків

  • Підвісні гамаки. Це класичний та найпростішій варіант. Можна знайти доволі бюджетні моделі або навіть виготовити самостійно, адже вони не потребують каркасу. Для кріплення потрібно знайти два дерева або стовпця.
  • Крісло-гамак. Останнім часом з’явилось багато підвидів підвісних гамаків у вигляді крісел, які ідеально підійдуть для розміщення на терасі або вдома.
  • Каркасні гамаки. Головна перевага таких гамаків — можливість встановити їх будь-де на рівній поверхні. Існують стаціонарні та розбірні варіанти. Стаціонарний, звісно більш надійний, але доволі незручний для транспортування.
  • Гамак-качелі. Мають цікавий дизайн, тому легко стануть прикрасою вашої ділянки. Деякі моделі обладнані власним каркасом, а деякі кріпляться до дерев або стовпців.
  • Гамак із навісом. Це різновид каркасного гамаку, який відрізняється підвищеним комфортом, бо захищає від сонячних променів та дощу.

Де розташувати гамак?

  • На ділянці. Найпростіший спосіб для підвісного гамаку — вкопати стовпці або використати наявні на вашій ділянці дерева. Якщо ви не «прив’язані» саме до дерев, то гамак можна розташувати у мальовничому куточку із тінню на вашій ділянці або біля води.
  • Перголи та альтанки. Якщо у вашому саду є перголи або альтанки із достатнім діаметром стовпців та відстанню між ними, вони можуть стати ідеальними опорами для гамаку. Стеля альтанки створить необхідну тінь та врятує від спеки.
  • Веранда або тераса. Якщо у вашому будинку є веранда або тераса, гамак можна повісити там (враховуйте міцність стін) або ж поставити каркасний. Для підвісного гамаку потрібно просвердлити два отвори на протилежних стінах або таких, що примикають одна до одної.
  • В будинку. Не дуже популярний у нас варіант — повісити гамак вдома. Це може бути спальня, вітальня, балкон або лоджія. Зручніше за все кріпити гамак на стельові дерев’яні балки, але кріплять і до стін або стелі. Важливо, щоб стіни для кріплення були капітальними та міцними.

Для ще більшого комфорту та естетичності гамаку можна додати декор та організувати простір навколо. Це може бути балдахін із прозорої тканини, декоративні подушки та ковдри для затишних вечорів. Біля гамаку можна поставити ліхтарики та столик, де зручно вмоститься книжка, горнятко кави або глечик із лимонадом.

Всі фото відкриваються у повному розмірі, якщо на них клікнути!

Гамак на вулиці та вдома — фото без коментарів

Натхнення! 

ЗЕЛЕНА САДИБА.