Дифенбахія — яскрава і невибаглива кімнатна рослина

Дифенбахія — кімнатна рослина, чия популярність з роками тільки зростає, бо на заміну старим «бабусиним» сортам, приходять нові гібриди з ще більш декоративним листям. Це одна з тих рослин, які можна рекомендувати новачкам. В сприятливих умовах догляд за дифенбахією не принесе ніякого клопоту. Яка буває дифенбахія (види й сучасні сорти), яких умов і догляду потребує, розкажемо в статті.

Дві рослини Дифенбахія Сегуіна в рожевих ребристих горщиках, розташовані на дерев'яній тумбі біля ліжка в затишному інтер'єрі

Дифенбахія Сегуіна (Dieffenbachia seguine), раніше Дифенбахія Макулата (Dieffenbachia maculata). © beardsanddaisies.co.uk

Дифенбахія – види та сорти

Видові рослини з наших підвіконь останнім часом потіснили гібридні сорти дифенбахії. Крім того, не так давно ботаніки об’єднали в один вид — Дифенбахія Сегуіна (Dieffenbachia seguine) — практично всі дифенбахії, які вирощуються в кімнатних умовах.

Ознакою цього виду є величенький розмір – листя до 60 см довжиною на 30-сантиметрових ніжках. Але численні сорти Дифенбахії Сегуіна не успадкували від материнського виду габарити, майже всі вони значно скромніші за розміром.

Крім самого популярного виду, ще можна зустріти:

  • Дифенбахію Баузе (Dieffenbachia × bausei) з мармуровим овальним листям приблизно 30 см довжиною, що «розписане» салатово-зеленими штрихами;
  • Дифенбахію Ерстеда (Dieffenbachia oerstedii) з чисто-зеленим подовженим листям довжиною також близько 30 см.

Найпопулярніші сучасні сорти дифенбахії:

  • ‘Rudolph Roehrs’;
  • ‘Green Magic’;
  • ‘Vesuvius’;
  • ‘Tropic Marianne’;
  • ‘Reflector’;
  • ‘White Flame’.

Оптимальні умови для дифенбахії

Єдине освітлення, з яким ця кімнатна рослина не впорається, прямі сонячні промені. Її листя на сонці горить і про декоративність можна забути. А ось будь-яке розсіяне світло дифенбахія оцінить.

Може витримувати вона і навіть дуже «темні» умови. Правда, деякі сорти без достатнього освітлення матимуть проблеми з забарвленням листя – воно блідне чи тьмяніє. Але точно будь-які види та сорти дифенбахії можна віднести до рослин, що чудово почуваються всередині інтер’єру, а не на підвіконні.

Своє звання «кімнатна рослина для новачків» дифенбахія виправдовує ще й тим, що на зиму не потребує зниження температури. Їй і взимку, і влітку комфортно у звичайних кімнатних умовах.

Але, щоб кінчики рослини не підсихали в період роботи обігрівачів в приміщенні, її варто утримувати якомога далі від них.

Дифенбахія – догляд

Дифенбахія потребує мінімального догляду. По суті, все, що їй треба в оптимальних умовах – своєчасне рясне поливання. Поливати її потрібно тільки тоді, коли субстрат вже майже висох, бо ця кімнатна рослина не любить постійної вологості ґрунту. Але і пересушувати її занадто не варто.

Оберіть частоту поливів згідно з температурою повітря в кімнаті, де живе дифенбахія, якщо жарко – поливайте частіше, прохолодно – рідше.

Декоративність листя рослини проявиться на всі сто відсотків, якщо ви будете влаштовувати їй час від часу (хоча б раз в пару тижнів) тропічний душ.

Підживлення для дифенбахії можна вносити також раз на пару тижнів весною і влітку. Взимку краще з добривами «не гратися» і не стимулювати активне зростання рослини. Для підживлень ідеально підійдуть комплексні мінеральні добрива для декоративно-листяних рослин.

Дифенбахія потребує обрізки для підтримки постійної декоративності. Вона дуже гарно її переносить, а отримані при обрізці живці чудово вкорінюються. Якщо на вашу думку рослина вже занадто оголила нижню частину, відріжте пагін в тому місці, з якого хочете, щоб виросли нові листки. З бруньок на «пеньках» воно дуже швидко виросте, і дифенбахія знову стане акуратною і пишною.

А відрізану частину варто поставити у воду, вона швидко наростить коріння у звичайних кімнатних умовах. З часом ви зможете пересадити її в горщик і отримати ще одну дифенбахію.

Надя Сусідка,

ЗЕЛЕНА САДИБА.