Багатофункціональна кімната, або Як поєднати вітальню зі спальнею та офісом

Сучасний дизайн багатофункціональної вітальні дозволяє поєднати різні функціональні зони, наприклад, спальню, робоче місце та зону відпочинку, в одному просторі. Життя не стоїть на місці: в родині з’являються діти, змінюються обставини життя у родичів, ми починаємо повністю або частково працювати з дому… Подібні зміни вже не дозволяють мати окреме приміщення для приймання гостей та дозвілля. Виникає потреба поєднати спальню та робочу зону в одній кімнаті. Гостям теж знайдеться місце, а за необхідності можна запросити їх в кафе. У цьому матеріалі розглянемо способи, які допоможуть зробити вітальню багатофункціональною і при цьому комфортною.

Дизайн багатофункціональної вітальні. © planete-deco.fr

Цей матеріал з’явився не просто так, адже в нашій родині наразі стоїть саме таке завдання – освіжити ремонт у вітальні та адаптувати її під наявні потреби. А потреб вистачає! Ця кімната у нас виконує функції спальні, потрібно додати робоче місце для комфортної роботи (і перестати працювати в кріслі), залишити крісло та, можливо, додати ще одне місце для сидіння (адже в кімнаті телевізор і іноді родина дивиться разом фільми), ще й «всунути» кудись піаніно. Як бачите, завдання із зірочкою. То ж давайте розбиратися разом, а наприкінці публікації на вас чекає цікава фотопідбірка.

Зонування вітальні

Перше, про що я почала думати, це як «закрити» ліжко. Звичайно, естетично ідеальним рішенням для такої кімнати був би розкладний диван. Серед опцій у продажі я навіть бачила дуже достойні варіанти. Проте для нашої родини це питання принципове – має бути саме ліжко, тому будемо його якось обігрувати.

Навіщо зонувати? Бо в одній кімнаті ми маємо поєднати зони з майже протилежним призначенням: зони відпочинку та зони роботи, зони приватні та зони загальні. Для комфортного використання їх слід відокремити.

Шторка для зонування

Почну з того, що обрала я, і це – штора. По-перше, це досить просто і доступно. Для встановлення нам потрібно буде додати на стелю відповідні рейки. По-друге, ви зможете обрати штори саме під ваші потреби. Це може бути і щільна штора в тон стіні, і з цікавим акцентним візерунком, і напівпрозорий тюль.

На останньому варіанті я і зупинилась, адже ліжко буде стояти біля вікна і я не хочу перекривати доступ світла з нього. А для візуального зонування та більшої приватності тюлі буде цілком достатньо.

Щоб розширити простір і не «зрізати» висоту кімнати, штори краще вішати якомога вище (найкраще – на стелі) і обирати довжину до підлоги.

Ще одна перевага штори полягає в тому, що ви можете відсунути її, коли хочете відкрити даний простір і закрити, щоб сховати від очей.

Шторкою можна закривати не тільки спальне місце, а і робоче. Закінчили працювати і заховали свій творчий безлад до наступного ранку. Дуже зручно!

Шафи та стелажі

Шафи у ролі перегородок дуже популярні, адже доступні та виконують і функцію зберігання. Для цих цілей можна підібрати як закриту шафу, так і відкритий стелаж. Останній при цьому можна частково заповнити необхідними речами, кошиками, а частково – декором. Така перегородка буде і практичною, і естетичною.

Ширми

Для орендованого житла та тих, хто хоче рішення легке у «встановленні», ідеально підійде ширма. Вона виконує функцію зонування кімнати і ховає те, що ви хочете сховати. При цьому її можна переміщувати по кімнаті, і складати, якщо не потрібна.

Я б сказала, що це ідеальний варіант, якби не одне «але» — знайти дійсно естетичні варіанти у нас досить проблематично. Колись я вже хотіла втілити цю ідею в цій самій кімнаті, але пошуки ширми закінчились для мене без результатів: в продажі були або пластикові неестетичні варіанти, або з дивним візерунком, або дуже дорогі…

Так і залишились ми без ширми. Але якщо у вас є доступ до гарних варіантів або ви знаєте, де можна такі зробити не за всі гроші світу, ширма може бути дуже вдалим рішенням.

Добудови

Більш постійним варіантом поділу простору однієї кімнати є добудова низької «стіни» або скляної перегородки. Це, звичайно, складніший варіант, який потребує зусиль, але й результат – «міцно та надовго». Не підходить хіба для тих, хто любить перестановки.

Якщо ви впевнені, що в цьому кутку буде завжди стояти ліжко (бо, наприклад, в інші частини кімнати воно фізично не встає), то можна сміливо фіксувати це місце за ним.

Завдяки такій «напівстіні» зона все ще отримуватиме достатню порцію світла, а невисока перегородка при цьому не створюватиме ефекту закритості, як це могло б бути з повноцінною стіною. Перевага ж скляної стіни в тому, що вона все ще пропускає світло, ви навіть можете додати штору, якщо хочете приховати частину кімнати від очей, коли у вас гості.

Візуальне зонування кімнати

Зонувати можна і без окремих конструкцій. Відокремити зони можна за допомогою килима або ж акцентних шпалер та текстилю.

Велике настінне дзеркало допомагає зробити простір більшим та розділяє візуально сусідні зони.

Фокусні точки – теж один зі способів візуального зонування. Створіть в кожній зоні один акцент, на якому буде зупинятися око. Це може бути ефектний принт текстилю, яскравий колір («пляма»), предмет з цікавим дизайном, велика ваза або кімнатна рослина тощо.

Такий підхід розділить зони та зробить простір привабливішим. Якщо кімната не така велика, то зробіть фокусну точку тільки в основній зоні.

Ніші

Якщо у вас є в кімнаті ніші, там можна розмістити одну з необхідних зон і вона буде вже відокремлена (додатково можна теж додати шторку).

Читайте також практичні поради для маленької спальні у матеріалі за посиланням.

Планування кімнати

Не розставляйте всі меблі вздовж стін. Краще поставте деякі меблі під кутом один до одного або ж розмістіть якусь зону (наприклад, диван з журнальним столиком) посередині кімнати. Таке розміщення буде виглядати набагато цікавіше та динамічніше.

Щоб не «зливати» різні зони в одну, можна розставити меблі так, щоб вони були «відвернутими» від сусідньої. Наприклад, робоче місце у візуальному доступі зі сторони спальної або зони відпочинку, не дасть вам нормально відпочити та переключитись. Вам постійно буде здаватись, що ви щось не доробили, будуть виникати думки про роботу та подібне.

Щоб цього уникнути, поставте диван або ліжко спиною до стола, щоб, коли ви відпочиватимете, все робоче було у вашій «сліпій зоні».

Освітлення

Таке складне наповнення кімнати спонукає зробити різні сценарії освітлення. Зробіть нічник біля ліжка. Люстру зробіть чітко над зоною дивана з журнальним столиком (якщо не можна перенести, використайте довгий провід і закріпіть люстру у потрібному місці). Додайте біля крісла торшер, а на робочий стіл – настільну лампу. Такий вибір не тільки забезпечить вам необхідне світло в різний період дня, але й додатково зонує кімнату.

Дизайн багатофункціональної вітальні

Багатофункціональна кімната. © thenordroom.com

Меблі

Багатофункціональність меблів

Багатофункціональні меблі для вітальні полегшать вам життя в обмеженому просторі. Починаючи від дивана-ліжка, закінчуючи комодом-тумбочкою, шафою з вбудованим письмовим столом тощо.

Якщо функції двох предметів може успішно замінити один – це вдалий вибір. Такі меблі при цьому мають бути дуже продуманими та легкими у використанні.

Якщо це, наприклад, ліжко-трансформер, яке здатне «складатися» у шафу, але при цьому воно незручне та важко збирається, проходимо повз. Дуже велика ймовірність, що воно буде постійно розкладене і ніякого порядку вже не буде.

Також дуже вітаються меблі з прихованою системою зберігання.

Кількість меблів

Якщо ми не говоримо про професійний дизайн-проєкт з продуманими вбудованими меблями чи подібним, в багатофункціональній кімнаті краще зупинитись на мінімумі шаф. Класична стінка сюди точно не підходить.

У нашій кімнаті я збираюсь прибрати майже всі шафи та комоди – ми використаємо їх десь в іншому місці. В кімнаті планується поставити лише одну шафу-вітрину з шухлядками, щоб розставити книги та інші дрібниці. Основне ж зберігання ми перенесемо в коридор, де зробимо велику шафу в ніші, там успішно поміститься все необхідне.

Порядок та зберігання

В такій багатофункціональній кімнаті не можна дозволити собі забагато візуального шуму. Це означає, що все, що можна прибрати з очей – краще прибрати. Для цього продумайте зручне зберігання речей, а за можливості перенесіть їх в інше місце – шафи в коридорі, комори, гардеробні тощо. На поверхнях не має бути безладу.

Якщо говорити про робоче місце і робота це дозволяє, краще обирати ноутбук, який можна буде разом з робочою канцелярією сховати в тумбу стола чи щось подібне в кінці робочого дня. Таким чином ви «закриєте двері» вашого офісу і зможете перемкнутись на відпочинок.

Те саме стосується і ліжка. Якщо кімната використовується не тільки для сну, у звичайних життєвих умовах слідкуйте, щоб вона не була в розібраному та неохайному стані. Прокинулись – прибрали ліжко і гарно його заправили, бажано з декоративними подушками й в готельному стилі.

Дизайн багатофункціональної вітальні — фото

Всі фото галереї відкриваються у повному розмірі, достатньо просто по них клікнути!

Читайте також більше про робоче місце вдома у матеріалі за посиланням.

Натхнення!

Ольга Дивисенко,

ЗЕЛЕНА САДИБА.