Виставковий ковролін – що це таке і як його використовувати?

Одним із найцікавіших видів покриття для підлоги є виставковий ковролін https://kontraktpol.ua/catalog/kovrolin/vid-is-vystavochnyj/. Це спеціальне тимчасове покриття для підлоги, яке використовують при оформленні презентаційних, весільних, урочистих залів і приміщень, де проходять різні заходи.

Виставковий ковролін для урочистостей

Виставковий ковролін – це тонке неткане полотно, яке виробляють за голкопробивною технологією

Головна перевага цього матеріалу в тому, що він дозволяє в короткий термін створити естетичну та міцну підлогу. Для монтажу не потрібно проводити підготовчі роботи, а експлуатувати виставковий ковролін можна багаторазово, розстилаючи по поверхні й скочуючи в рулони.

Покриття досить тонке, проте відрізняється високою довговічністю. Найчастіше його використовують впродовж короткого періоду часу в приміщеннях із невеликою прохідністю, тому навантаження на нього мінімальні. Саме це зумовлює низьку вартість продукції.

Зверніть увагу! Використовувати виставковий ковролін з побутовими чи промисловими задачами категорично не рекомендується!

Особливості виготовлення ковроліну для виставок

Цей матеріал створюється шляхом з’єднання нескінченних поліефірних або поліамідних монониток. У спеціальну матрицю вмонтовано безліч зубчастих голок, які роблять із нетканих волокон щільну структуру. Після пресування під високими температурами та створення фактури покриття з фіксованих волокон виходить готове полотно.

Виставковий ковролін заведено вважати безосновним, проте це не зовсім правильно. Залежно від призначення покриття для підлоги його основа може бути виконана з латексу чи джуту, також є матеріал з клейовою основою. Останній тип міцніший і має більш тривалий термін служби.

Що потрібно враховувати при виборі ковроліну: основні характеристики

Виставкове килимове покриття

Чому виставковий ковролін такий популярний в сучасному дизайні, ви дізнаєтесь, познайомившись з характеристиками покриття. Їх також треба враховувати, обираючи якісну продукцію

Щільність та маса

Оскільки виставковий ковролін не призначений для тривалого використання, термін експлуатації його досить невисокий. В середньому він становить 2-3 місяці, і залежить як від технічних характеристик матеріалу, так і від способу експлуатації, навантаження на поверхню та інших факторів.

Якщо використовувати матеріал рідше, він може прослужити довше, але навіть у цьому випадку тривалість використання буде невеликою – не більше ніж пів року. Ковроліну з вагою 290 г/м2 достатньо для оптимального терміну експлуатації.

Матеріал волокна

Для створення виставкового ковроліну використовується поліпропілен – оптимальний синтетичний матеріал для цього виду покриття. Поліпропілен виглядає пристойно, досить міцний, і при цьому недорогий.

Дизайн покриття

Ковролін для виставок зазвичай випускається в однотонному дизайні, що зручно для громадських заходів. Забарвлення волокон відбувається в масі, тобто колір додається до виробу під час його виробництва.

У випадку з виставковим ковроліном з поліпропілену, матеріал забарвлюється ще до того, як буде перетворено на готове покриття для підлоги. Це означає, що вся товщина килимового покриття має той самий колір, без явних відмінностей між верхнім і нижнім шарами. Наприклад, якщо виробник вибрав блакитний колір для ковроліну, всі волокна і всі шари матеріалу будуть блакитними.

Параметри продукції

Виставковий ковролін виробляють у вигляді великих рулонів, які зручно транспортувати, зберігати, укладати та знімати після заходу. Ширина полотна — від 2 метрів і більше, що дозволяє встановити його в приміщенні з найменшими відходами та мінімальною кількістю стиків.

Ковролін дуже тонкий, лише близько 2 мм, тому важить у середньому 30 кг. Продається продукція також у рулонах, завдяки чому форма покриття не порушується.