Корінь селери на гарнір, або Чим замінити картопляне пюре?

Корінь селери на гарнір, або чим замінити картопляне пюре?

Серед людей, які дотримуються традиційних звичок харчування, мало знайдеться таких, які не люблять картопляне пюре. «Пюрешка» — це смачно, поживно і швидко. Ми любимо додати до неї вершкове масло, сметанку чи молоко, а то і все одразу. Калорій в такому гарнірі… Але ми дозволяємо їх собі регулярно, бо ж як жити без картопляного пюре? Прихильники здорового харчування живуть якщо й з картоплею, то точно без «пюрешки». Зате корінь селери в їх раціоні — дуже популярний продукт. Ви ніколи нічого не готували з кореня селери? Ви його не любите? Ви просто не вмієте його готувати! В цій статті поділюся кількома рецептами гарнірів з кореня селери, а ще підкажу, як полюбити цей надзвичайно корисний продукт, і, що для мене дуже важливо, як «підсунути» корінь селери дітям так, щоб вони його їли та хвалили.

Корінь селери на гарнір, або чим замінити картопляне пюре?

Інгредієнти для пюре з кореня селери

Для знайомства з цим надзвичайно корисним ароматним овочем я пропоную приготувати картопляне пюре з коренем селери в пропорції 1:2, на одну частину селери — дві частини картоплі. Поступово раджу збільшувати кількість селери і зменшувати кількість картоплі. З часом вам захочеться перейти на чисту «пюрешку» з селери. Ось побачите!

На 2 порції:

  • корінь селери 200 г;
  • картопля 400 г;
  • сіль;
  • оливкова олія, молоко чи вершкове масло для заправки.

Дізнайтеся також, що приготувати з кореня пастернаку.

Спосіб приготування пюре з кореня селери і картоплі

Картоплю і корінь селери чистимо і нарізаємо на скибочки приблизно 2 на 3 см.

Картоплю і корінь селери чистимо і нарізаємо на скибочки приблизно 2 на 3 см

Викладаємо овочі в каструлю і заливаємо водою, щоб вони повністю покрилися.

Викладаємо овочі в каструлю і заливаємо водою, щоб вони повністю покрилися

Ставимо на вогонь. Після закипання варимо приблизно 20 хвилин на маленькому вогні. За п’ять хвилин до готовності солимо (можна зробити це і раніше, і пізніше – не принципово).

Зливаємо воду зі зварених овочів, але залишаємо приблизно 100 мл для заправки. Я спочатку відливаю ці 100 мл в кружку, а що залишилося в каструлі – в умивальник. Хоча можна було б потім на цьому овочевому бульйоні зварити смачний овочевий супчик…

В гарячий бульйон, який ми залишили для заправки, вливаємо або 40 мл молока, або кладемо грамів 20 вершкового масла, або пару ложок оливкової олії (для вегетаріанців чи в піст). Збиваємо блендером пюре з кореня селери і картоплі. Можна традиційно потовкти товкачем, мені навіть так більше подобається. Але є ризик того, що дітям-«гурманам» трапиться на язик маленький шматочок селери, і вам доведеться довго пояснювати, що не так з «пюрешкою».

Збиваємо блендером пюре з кореня селери і картоплі

Ось і все. Селерово-картопляне пюре, збите блендером, зовсім не «лизяве», на відміну від чистого картопляного. Воно пишніше і ніжніше. Присмак селери ледь відчутний, але гарнір від нього тільки виграє! А вже, що вашому організмові сподобається селера на гарнір — це гарантовано!

Сьогодні в мене до гарніру з кореня селери і картоплі смажені шампіньйони в мультиварці. Гриби і селера — відмінне поєднання!

Сьогодні в мене до гарніру з кореня селери і картоплі смажені шампіньйони в мультиварці. Гриби і селера — відмінне поєднання!

Корінь селери — рецепти

В мене є ще кілька фішок приготування кореня селери, які і вам пригодяться. По-перше, вареники! Так, пам’ятаєте, я у вступі до статті писала, що розкажу, як навчити дітей полюбити корінь селери? Заховайте його у вареники з картоплею! Вареники робимо традиційно за своїм улюбленим рецептом. Єдина відмінність, коли варимо картоплю, варимо її разом з селерою, як для пюре по цьому рецепту. Товчемо зварені картоплю і селеру, засмажуємо цибулькою, можемо додати якісь спеції.

Корінь селери, «захований» в вареники з картоплею (в пропорції 1:2, де 1 – селера), практично не відчувається на смак, особливо, якщо не знаєш, що він там є. То ж мій син їсть такі вареники залюбки і хвалить:

— «Мамо, тут якась картопля особлива?»

— «Такий сорт,» — відповідаю.

— «Дуже смачна!»….

А ще корінь селери можна приготувати нашвидкуруч на гарнір — буквально за п’ять хвилин. І такий гарнір мені особисто подобається навіть більше, ніж пюре з кореня селери. Ця страва мене дуже виручає в піст, або коли вечерю треба зробити дійсно швидко і без особливох зусиль.

Чистимо корінь селери і тремо його на крупну тертушку. На сковороді підсмажуємо на рослинній олії нашинковану цибульку, коли вона набуде приємного золотистого кольору, додаємо до неї корінь селери. Перемішуємо і підсмажуємо буквально 3-4 хвилини. Мені подобається, корінь селери альденте, ви можете підсмажувати його трохи довше. Але натертий на тертушку він, в будь якому випадку, готується лічені хвилини. Солимо і споживаємо на здоров’я! Ніяких спецій додавати не треба, бо корінь селери — сам собі спеція!

Смачного!

Наталка Гурман,

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Exit mobile version