Гвоздика трав’янка — багаторічник, з яким я познайомилася навіть раніше, ніж у нас з’явився справжній сад. Поділку купила на базарі, щоб висадити у мами на могилі. Це було років 9 назад. Рослина і досі там. Розрослася так, що бур’янам зовсім немає місця, завжди ошатна, навіть взимку — сиза, структурна, щільно покриває ґрунт, а коли цвіте, то це видовище! Навіть на кладовищі. Тому не поселити такий багаторічник у себе в саду я не могла. Моя улюблена обрієта дуже програє гвоздиці трав’янці у посухостійкості, на нашому піску погано розростається і, буває, в спеку, взагалі, зникає. Тому, вирішено, свою обрієту я заміню на трав’янку. Як вирощувати цю рослину і як розмножувати, читайте далі в статті.
Гвоздика трав’янка (Dianthus deltoides) — багаторічна ґрунтопокривна рослина з родини гвоздикових. У народі її ще називають польова гвоздика, лугова гвоздика або дрібноквіткова гвоздика через характерний вигляд і звичку утворювати густі квітучі килимки.
В природі поширена в Європі та Азії, часто росте на луках, сухих пагорбах, лісових галявинах, схилах, у світлих лісах. В садівництві її активно використовують як декоративну рослину для оформлення альпійських гірок, рабаток, міксбордерів, кам’янистих садів, бордюрів, а також для закріплення схилів.
Рослина формує компактні, щільні куртинки заввишки 15–25 см, з вузьким темно-зеленим або сизим листям і численними дрібними квітами діаметром 1–2 см. Забарвлення квітів — яскраво-рожеве, пурпурове, малинове, рідше — біле, часто з характерним темним «оком» у центрі. Цвіте дуже рясно — іноді здається, що листя повністю ховається під квітами.
Крім дикорослих форм, є садові сорти та гібриди з різноманітними відтінками квітів і ще пишнішим цвітінням.
Гвоздика трав’янка дуже невибаглива рослина, яка найкраще почувається на:
Гвоздику-трав’янку можна використати як ґрунтопокривник в розарії. Про інші багаторічники, які також підійдуть для цієї ролі, читайте в статті за посиланням.
Гвоздика трав’янка практично не потребує особливого догляду. Основні рекомендації:
Читайте також нашу статтю про 10 найкращих ґрунтопокривних багаторічників.
Гвоздику трав’янку можна розмножувати:
Ця гвоздика — справжня знахідка для садівника, що господарює на бідному піщаному ґрунті. Формує яскраві бордюри й декоративні килимки. Підходить для альпійських гірок, кам’янистих садів, як ґрунтопокривна рослина для міксбордерів. Добре виглядає як заповнювач між камінням, на схилах, у рокаріях. Чудово комбінується з низькими багаторічниками: очитками, чебрецем, молодилом, лавандою.
Натхнення!
Оксана Дивисенко,
ЗЕЛЕНА САДИБА.