9 кроків до пишного цвітіння флокса шилоподібного

Флокс шилоподібний завоював собі популярність в садах в першу чергу своїм рясним весняним цвітінням. Приблизно в середині травня його низькі зелені кущики з голкоподібними листочками рясно вкриваються дрібними рожевими, бузковими, синіми, червоними чи білими квіточками. І хоч без цвітіння цей вид флоксів виглядає дуже непогано — зелений «килимок» навіть взимку, відсутність квітів весною часто засмучує садівників. Чому флокс шилоподібний не цвіте, адже це невибаглива багаторічна рослина? В статті опишемо кілька обов’язкових до виконання пунктів, які забезпечать вашим «подушкам» флоксів рясне і яскраве цвітіння.

Флокс шилоподібний біля бордюру

Флокс шилоподібний — секрети пишного цвітіння

1. Флокс шилоподібний любить сонце

Флокс шилоподібний може рости й цвісти і на сонці, і в напівтіні, отримуючи принаймні шість годин прямого сонячного світла на день. Але якщо ви хочете бачити його максимально рясне цвітіння, таке, щоб жодного листочка не було видно за масивом квітів, висаджуйте цей багаторічник на найяскравіших місцях вашого саду.

2. Ніякого перезволоження!

Як і багато інших рослин, флокс шилоподібний віддає перевагу добре дренованим ґрунтам. Дуже важливо уникати перезволоження, бо загалом це дуже посухостійкий багаторічник. Якийсь час флокс зможе терпіти надлишок вологи, але це точно позначатиметься на цвітінні і загальній декоративності рослини. Кущики, які постійно потерпають від цього, погано нарощують пагони і листкову масу, і якщо і цвітуть, то поодинокими квітами. З часом такі рослини гинуть від замокання.

3. Дотримуйтесь дистанції

Якщо ви хочете, висаджуючи флокс шилоподібний, щоб він за сезон-два створив вам той самий яскраво квітучий весняний килимок, слідкуйте за належною відстанню між рослинками і не садіть поділки занадто близько один до одного. Відстань між кущами повинна бути не менша 30 см, щоб забезпечити рослинам хорошу циркуляцію повітря. Провітрювання кущів запобігає їх хворобам, сприяє загальному здоров’ю рослин і нарощуванню ними пагонів, які поступово сплітаються в «килим».

4. Регулярна обрізка

Обрізка є ключовою практикою для стимулювання пишного цвітіння та підтримки охайного вигляду кущів флокса шилоподібного. Після того, як перша хвиля весняного цвітіння зів’яне, обріжте відцвілі квіти, щоб сприяти можливому другому цвітінню в кінці літа. Крім того, легка стрижка після основного періоду цвітіння стимулюватиме ріст пагонів і листя.

Читайте також нашу статтю про вирощування флокса волотистого.

5. Помірний полив

Так, дорослі кущі флокса шилоподібного стійкі до посухи, але помірна вологість є важливою в перший рік розвитку рослин на новому місці. Поливайте молоді кущі регулярно, особливо під час посушливих періодів, але будьте обережні, щоб не перезволожити. Замокання коренів не люблять ні молоді, ні дорослі ґрунтопокривні флокси.

6. Мінімум — одне підживлення

Флокс шилоподібний не потребує постійних підживлень, але внесення збалансованого добрива (наприклад, нітроамофоски 10-10-10) ранньою весною стимулюватиме ріст і рясне цвітіння кущиків. Уникайте надлишку азоту, оскільки це може сприяти росту погонів і листя за рахунок зменшення інтенсивності цвітіння. На бідних ґрунтах можна підживити флокси ще раз в середині літа тим самим добривом.

7. Мульчування

Мульча навколо рослин допомагає підтримувати оптимальну вологість ґрунту, запобігає росту бур’янів та утворює більш прохолодне середовище для коренів. Органічна мульча, наприклад, тирса, солома, подрібнена кора або компост, з часом сприяє загальному здоров’ю і поживності ґрунту. Не уникайте мульчування, якщо хочете досягнути максимально рясного цвітіння флоксів.

8. Вчасне розділення

Розділяйте кущі кожні 4-5 років. Вчасне розділення рослин допомагає зберігати їх декоративність і стимулює інтенсивність цвітіння, адже з часом старі кущі стають видавати все менше і менше квітів. Ділити флокси просто — викопайте рослини та розділіть їх на дві або більше частин. Пересадіть поділки, враховуючи вимоги флокса до умов вирощування.

9. Профілактика хвороб

Флокс шилоподібний в цілому стійкий до шкідників і хвороб. Але в несприятливих умовах — на дуже вологих ґрунтах і при поганому провітрюванні кущів — може бути чутливим до борошнистої роси та плямистості листя. Якщо ви помітили будь-які ознаки цих захворювань, негайно обробіть рослини фунгіцидом.

А найкращою профілактикою хвороб буде дотримання вище перелічених кроків щодо вирощування цих рослин.

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.