Гараж без захаращень: практичні поради та фото-ідеї

Гаражі сумно відомі тим, що перетворюються на захаращені простори, заповнені безліччю речей, інструментами та різними потрібними дрібницями. Багатьом людям важко впорядкувати свій гараж, але, доклавши трохи зусиль, ви можете перетворити його на добре організований простір, де все має своє місце. У цій статті розглянемо ідеї для гаража: практичні поради щодо того, як ефективно організувати зберігання в гаражі та приклади на фото.

ідеї для гаража, фото

Гараж без захаращень: практичні поради та фото-ідеї

Ефективне зберігання в гаражі

Звільняємо простір

Перш ніж почати організацію, повністю звільніть свій гараж від речей. Це дає змогу побачити, що у вас є, визначити предмети, які вам більше не потрібні, і створити чистий простір для роботи. Так, нам потрібно ВСЕ, але спробуйте хоча б позбавитись від сміття та речей, якими не користувались багато років.

Зонування

Розділіть свій гараж на зони для певних видів діяльності: спортивний інвентар, садівництво, інструменти тощо. Це полегшує пошук речей і зберігає пов’язані елементи разом. Створіть окрему зону «бери і йди» біля дверей гаража, там будуть речі, які вам потрібні найчастіше.

Вертикальне зберігання

Прибирайте предмети з підлоги, коли це можливо. Ви звільните набагато більше місця для свого автомобіля та уникнете неохайних куп, які неможливо розібрати. Збільште простір на стінах за допомогою стелажів, полиць, гачків і шаф. Це особливо важливо в гаражах з обмеженою площею.

Відкриті полиці

Полиці дешевші, доступніші (вам не потрібен додатковий простір, щоб відчинити дверцята), і ви можете легко «сканувати» те, що ви зберігаєте. Шафи з дверима дають вам більше можливості захарастити цей простір, адже ви можете приховати «докази», тому використовувати їх в гаражі краще дозовано.

Шафи

Закрите зберігання особливо важливе для небезпечних матеріалів, як-от фарби або електроінструменти. Їх слід тримати у замкнених шафах або на високих полицях у недоступних для дітей та домашніх тварин місцях. Як на мене, можна використати і кухонні шафи. Якщо їх перефарбувати та замінити ручки, вони будуть гармонійно дивитись і в гаражі.

Читайте також про організацію садових інструментів у матеріалі за посиланням.

Використовуйте простір зверху

Для предметів, які використовуються дуже рідко (наприклад, святкові прикраси або туристичне спорядження), розгляньте верхнє зберігання. Це звільняє цінний простір на підлозі та стінах. Переконайтеся, що верхнє сховище надійно прикріплене і витримує вагу ваших речей.

Зрозумілість

Прозорі контейнери допоможуть вам побачити, що всередині, заощаджуючи час і запобігаючи забутим речам. Якщо ви використовуєте непрозорі, чітко позначте ззовні що там лежить (бажано на всіх сторонах), щоб їх було можливо швидко ідентифікувати.

Підтримуйте порядок

Виділяйте невелику кількість часу щотижня, щоб повернути речі на свої місця та уникнути повторного накопичення безладу.

Освітлення

Гарне освітлення значно полегшує пошук речей і роботу у вашому гаражі.

Ці та інші ідеї дивіться на прикладах нижче.

Ідеї для гаража — фото без коментарів

Всі фото галереї відкриваються у повному розмірі, достатньо просто по них клікнути!

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.