Дзеркало в інтер’єрі — 30 ідей з фото

Дзеркало — звичний для нас елемент інтер’єру, проте все ж таки його частіше можна побачити лише в передпокої, ванній кімнаті та, максимум, біля гардеробної. Це можна пояснити тим, що у ньому вбачають лише пряму функцію — подивитись на себе прекрасного. А дарма! Дзеркало може прикрасити інтер’єр, створити необхідний акцент, розшити простір та зробити його світлішим. То ж чому таким доступним інструментом не скористатися? Сьогодні ми зібрали 30 ідей використання дзеркала в інтер’єрі для вашого натхнення.

Дзеркало в інтер’єрі — 30 ідей з фото

Дзеркало в інтер’єрі — 30 ідей з фото

Рекомендації по розміщенню дзеркала в інтер’єрі

 • Перевірте, що відбиватиме дзеркало, перед тим, як його повісити. Воно має демонструвати гарну частину кімнати. Уникайте віддзеркалювання тих зон, де у вас часто виникає творчий безлад (наприклад, робочий стіл) та нецікавих куточків інтер’єру.
 • Рекомендується вішати дзеркало на стіні під невеликим нахилом зверху донизу, щоб воно максимально віддзеркалювало кімнату.
 • Попри те, що дзеркало використовують для відбивання світла, не слід розміщувати його прямо «під сонцем». Воно має бути поза прямими сонячними променями, але мати можливість вловлювати світло з відповідного кута. Додати простору кімнаті допоможе дзеркало, у якому можна побачити вікно.
 • Не перестарайтеся із кількістю дзеркал. Так, використання дзеркал — ефектне та цікаве рішення для інтер’єру, проте не потрібно вішати їх на кожну стіну. У такому просторі знаходитись буде незручно. За правило для розміщення дзеркал беруть до двох стін у кімнаті.
 • Будьте уважні з розміщенням дзеркала на рухомих частинах інтер’єру, таких як дверцята шаф, дверях, а також над ліжком. У таких місцях дзеркало потрібно дуже ретельно зафіксувати.
 • Не рекомендують розміщувати дзеркала прямо навпроти один одного. Це може створити «ефект задзеркалля», у такому приміщенні буде некомфортно.
 • За допомогою дзеркальної поверхні можна зробити майже невидимими непотрібні в інтер’єрі конструкції, наприклад виступи. Дзеркальними можна робити навіть стіни (не усі, звичайно, а невелику частину), такий прийом дозволяє «розчинити» її та зробити простір більшим.

Читайте також нашу статтю Оформлення кутків в інтер’єрі — 28 ідей з фото.

Нестандартне дзеркало в інтер’єрі — ідеї

 • Дуже велике дзеркало або декілька невеликих. Ми звикли бачити в інтер’єрі одне стандартне дзеркало середнього розміру, проте це не єдиний варіант. Якщо приміщення та ресурси вам дозволяють, подивіться на приклади інтер’єрів із дуже великими дзеркалами, поменше, але в парі або трійці, або ж мініатюрних у значній кількості.
 • Дзеркало нестандартної форми. Дзеркало може стати основним акцентом у кімнаті, якщо обрати варіант цікавої форми. Зараз існує безліч варіантів у магазинах на різний бюджет, можна зробити на замовлення, або ж, як завжди, увімкнути свою безмежну фантазію та створити унікальний проєкт самостійно.
 • Нестандартна рама. Оригінальним дзеркало може зробити не тільки форма, а й рама, яку можна створити майже будь з чого. Дуже часто зустрічається у сучасних модних інтер’єрах досить груба рама із деревини. Цікаві вінтажні рами можна знайти на барахолках — такі унікальні деталі роблять ваш інтер’єр особливим. Ідеально таке нестандартне дзеркало впишеться в гардеробну кімнату.
 • Незвична підсвітка. Дуже ефектно виглядає дзеркало із підсвіткою за ним, майже як загадкова планета. Окрім звичного жовтого або холодного світла можна поставити кольорове. Вийде 2 в 1 — дзеркало та лампа.
 • Дзеркало-вікно. Якщо у кімнаті невеликі вікна або їх здається замало, можна додати дзеркало у вигляді вікна. Воно і збільшить кількість світла (якщо його розмістити у правильному місці), і створить потрібну ілюзію.
 • Дзеркальні поверхні. Функцію дзеркала виконують не тільки самі дзеркала, а й дзеркальні поверхні. Це можуть бути меблі, плитка, елементи стіни та декору, тощо.
 • Інші фактури та формати дзеркала. Можна експериментувати не тільки із формою дзеркала, а й із його «наповненням». Дуже цікаво виглядають зістарені дзеркальні поверхні, «позолочені», дзеркала з ефектом риб’ячого ока та подібне.

Дзеркало в інтер’єрі — фото без коментарів

Натхнення! 

ЗЕЛЕНА САДИБА.