Що це таке – гербіциди, та навіщо вони потрібні

Гербіциди від бур’янів стали незамінними при вирощуванні овочів і фруктів в промислових масштабах, адже значно спрощують і зменшують собівартість аграрної продукції. Знайшли своє застосування вони й на приватних присадибних ділянках. Багато городників використовують гербіциди, щоб полегшити догляд за рослинами. Використання якісних препаратів для знищення бур’янів згідно з інструкцією виробника є цілком безпечним та виправданим. Але новачку досить складно обрати дієвий препарат, який впорається з бур’янами та не завдасть шкоди довкіллю. В цій статті розкажемо, які бувають гербіциди і як вибрати потрібний.

Гербіциди, фото

Що це таке – гербіциди, та навіщо вони потрібні

Гербіциди по типу дії

В першу чергу, всі подібні препарати можна поділити на дві групи:

  • Гербіцид вибіркової дії — знищує та пригнічує розвиток конкретних бур’янів, при цьому не пошкоджуючи культурну рослину. Це препарати: «Антипирій», «Антисапа», «Бетагард», «Гезагард», «Перун», «Альфа Прометрин», «Альфа–стар» та інші.
  • Гербіциди суцільної дії знищують всі рослини, на які потрапили. До таких належать препарати: «Антибур’ян», «Антиберізка», «Раундап», «Ураган форте», «Буран», «Напалм», «Ліквідатор» та інші. Це ті гербіциди, що мають в собі такі дієві речовини як гліфосат, дикват, глюфосинат амонію.

В цьому каталозі гербіцидів ви знайдете детальний опис всіх згаданих препаратів.

Гербіциди та їх тип ураження

По типу ураження всі гербіциди можна поділити на системні та контактні.

Якщо системний гербіцид потрапить на рослину, то почне свою згубну дію ураження на клітинний зв’язок циклічно всередині рослини.

А от контактний гербіцид «працює» лише з поверхнею шкідливої рослини, пригнічуючи, а потім повністю її знищуючи.

Поділ гербіцидів залежно від сходів культури

Залежно від сходів культури всі подібні препарати діляться на ґрунтові та післясходові.

  • Ґрунтові — досходові гербіциди — вносять, в першу чергу, до появи сходів культурних рослин. Тобто вони створюють такий собі захисний екран проти проростаючих бур’янів, а головною перевагою є тривалість їхньої дії, яка нерідко поширюється на весь вегетаційний період. На їх токсичну дію проти бур’янів майже не впливають погодні умови. І навіть, навпаки, опади можуть підсилювати дію препаратів.
  • Післясходовий гербіцид можна застосувати після ґрунтового гербіциду або окремо, коли культурна рослина підросла. Такі гербіциди здатні контролювати розвиток молодих пагонів бур’яну, що відростають від коріння, вражаючи їх зелену масу.

Найголовніше що потрібно пам’ятати при роботі з гербіцидами — завжди дотримуйтеся інструкції! Недодавши препарат і зекономивши — не отримаєте необхідну дію. А от якщо збільшите рекомендоване дозування, то постраждає не лише врожай, а й ґрунт і навколишнє середовище, що не дасть вам змоги отримати гарний врожай у майбутньому.

Правильних вам рішень і приємного садівництва!

Гуртовий інтернет-магазин Агро-хім.