Кабачковий торт, який змусить вас полюбити кабачки

Років з десять назад торт з кабачків влітку готувався на моїй кухні раз на тиждень точно, а, може, і частіше — і для себе, і для гостей. Зважаючи на те, що наша сім’я дуже любить кабачки, ми, звичайно, були у захваті і від кабачкового торту. Це не дивно. Дивно те, що дехто з гостей, яких я пригощала своїм «фірмовим» тортом, не любив і не їв кабачки ні у якому вигляді, але «заховані» в закусочний тортик вони їм дуже навіть подобалися. Мій торт з кабачків був з майонезом, і коли ми перестали вживати майонез, кабачковий тортик автоматом потрапив у список заборонених страв. Поступово його витіснили з нашої кухні більш прості страви з кабачків і інших овочів, але я скучала 🙂 І ось недавно мені на очі потрапив рецепт кабачкового торту без майонезу, замість нього, сметана і сир — і це не менш смачно! Тепер ця закуска знову у мене в фаворитах. І вам раджу.

Кабачковий торт, який змусить вас полюбити кабачки

Кабачковий торт, який змусить вас полюбити кабачки

Інгредієнти для кабачкового торта

  • 3 середні кабачки;
  • 2 склянки (400 мл) борошна;
  • 4 яйця;
  • сіль, перець, спеції – на смак.

Для начинки:

  • 2 плавлені сирки (можна замінити твердим сиром);
  • 2 зубчики часнику;
  • 3 середніх томати;
  • 200 г   сметани;
  • улюблена зелень і прянощі.

Якщо в наявності нема томатів — не біда. З часів майонезного торта пам’ятаю найсмачнішу для нього начинку — дрібно нашинкована цибуля і натерта на крупну тертушку морква. Підсмажуємо ці овочі на рослинній олії і перекладаємо цією начинкою кабачкові млинці. Ну, дуже смачно!

Коли я робила фото для цього рецепту кабачкового торта, у мене на кухні не знайшлося томатів, від слова зовсім. І моркви. Таке у мене буває, бо живу в місті і закупи робимо раз на тиждень. Для начинки я підсмажила дрібно порізану цибулю разом з болгарським перцем! Вийшло теж дуже і дуже. Загалом, не бійтеся експериментувати з цим рецептом, зіпсувати кабачковий торт практично неможливо.

Кабачковий торт — рецепт приготування

Миємо кабачки і знімаємо з них шкірку, якщо вони підстаркуваті, і виймаємо насіння. З молодих кабачків шкірку знімати не треба. Тремо кабачки на крупну тертушку, солимо і залишаємо хвилин на 10, щоб потім злити з них зайву вологу, яка виділиться.

Розбиваємо в кабачкову масу 4 яйця, додаємо дві склянки борошна, сіль і спеції і гарно все перемішуємо. Тісто має вийти, як густа сметана.

З цього тіста маємо насмажити млинців стільки, скільки з нього вийде, зважаючи на розміри вашої сковорідки. Я смажу млинці на кабачковий торт, чи, скоріше, коржі, бо вони товстенькі, на чугунній сковорідці діаметром 18 см. У мене виходить 5-6 коржів з цих інгредієнтів. Якщо сковорідка більша, коржів, звичайно, буде менше.

Змащуємо олією сковорідку, нагріваємо і виливаємо тісто для випікання коржа. Його товщина має бути до 1 см. Якщо млинець рветься при перевертанні, зіпсований — з’їжте, а в тісто додайте ще борошна. Тісто має бути достатньо густим, тоді млинці не будуть рватися при перевертанні.

Спробуйте також приготувати:

Обсмажуємо з двох сторін всі млинці для кабачкового тортика, викладаючи кожен млинець на окрему тарілку.

Робимо начинку. Натираємо на тертці плавлені сирки, або твердий сир. Розмішуємо сир зі сметаною, додаємо до них подрібнений часник. Томати і зелень ріжемо дрібно.

Складаємо торт з кабачків. На деко, вистелене пергаментом, чи у форму викладаємо перший корж, змащуємо його сирковою масою, зверху — томати і зелень (або інша начинка), накриваємо другим млинцем з кабачків. Повторюємо процедуру доти, доки не покладемо зверху останній млинець. Його також змащуємо сметаною з сиром, я, зазвичай, ще й посипаю твердим сиром для смачнющої скоринки.

Ставимо наш кабачковий торт у духовку (180 °С) на 10 хвилин, щоб сир розтанув, а коржі добре склеїлися.

Кабачковий торт однаково гарно смакує і гарячим, і охолодженим

Кабачковий торт однаково гарно смакує і гарячим, і охолодженим

Їмо кабачковий торт теплим, або охолодженим. Мені особисто, він смакує краще, як холодна закуска.

Смачного!

Наталка Гурман.