Місячний посівний календар городника на 2018 рік

Спостерігаючи за природою і космічними явищами, прадавні люди вірили в нерозривний зв’язок між фізичним і духовним. Місяць був головним помічником у плануванні свого побуту, адже саме це небесне тіло відповідає за чутливість, енергію матінки Землі, душевну рівновагу та наші переживання. Чому саме місяць? Це найбільш наближений до Землі космічний об’єкт, і ми, дійсно, можемо відчути його вплив на все живе на нашій планеті.

Місячний посівний календар по місяцях на 2019 рік дивіться тут.

Якщо добре прослідкуєте за своїми відчуттями в різні фази Місяця, помітите, що роздратовані, саме коли наближається період повного Місяця, і повні сили, коли той самий Місяць починає рости. Наші предки були зовсім не дурні, і зараз ми маємо змогу скористатись їх прадавніми знаннями для того, щоб покращити своє життя та жити у злагоді і в гармонії з природою.

kalendar-na-2018-01-1024x683-2539999

Місячний посівний календар по місяцях на 2018 рік

Зміст:

 1. Фази Місяця;
 2. Посівний календар за знаками Зодіаку;
 3. Місячний календар садівника-городника на січень 2018 року;
 4. Місячний календар садівника-городника на лютий 2018 року;
 5. Місячний календар садівника-городника на березень 2018 року;
 6. Місячний календар садівника-городника на квітень 2018 року;
 7. Місячний календар садівника-городника на травень 2018 року;
 8. Місячний календар садівника-городника на червень 2018 року;
 9. Місячний календар садівника-городника на липень 2018 року;
 10. Місячний календар садівника-городника на серпень 2018 року;
 11. Місячний календар садівника-городника на вересень 2018 року;
 12. Місячний календар садівника-городника на жовтень 2018 року;
 13. Місячний календар садівника-городника на листопад 2018 року;
 14. Місячний календар садівника-городника на грудень 2018 року.

Місячний календар на 2018 чи будь-який інший рік можна знайти у відкритому доступі в багатьох джерелах. Ця інформаця не тримається в секреті. Але потрібно вивчити прості правила життя за Місяцем, щоб гармонізувати свій життєвий простір, а ще – висадити потрібні рослини в правильний час та зібрати щедрий урожай. Саме таке завдання виконує місячний посівний календар.

Фази Місяця

фази місяця фото

Він має чотири основних фази, кожна з яких відрізняється своїми особливостями. Про них далі – детальніше.

Народження місяця

В народі молодий місяць – “молодик”. Триває три дні (день – до нового місяця, день початку нового місяця, день – після). Спостерігається мінімальний енергетичний запас сил. Ви можете відчувати пригніченість, може виникати відчуття, що вас від’єднали від розетки зі струмом і не вистачає енергії. Тож і рослини, посаджені в цей період, каже посівний календар, будуть з заниженою енергетикою, розвиватимуться повільно та не дадуть високої продуктивності.

Зростання Місяця

Ви відчуваєте прилив сил, начебто все стало на свої місця. В цей період, особливо в першу фазу зростання Місяця, необхідно починати нові проекти, садити, будувати. Все, від чого ви хочете отримати максимальний результат.  Найсприятливіше буде посіяти і посадити рослини, які плодоносять над рівнем грунту, ростуть вгору: помідори, огірки, кукурудзу, плодові дерева, квіти тощо. Не зававдить і рясне зволоження грунту, що наповнить їх ще більшою енергією, радить місячний календар городника на 2018 рік.

Повний Місяць

Також триває три дні, і його вплив відчувають навіть діти. Супроводжується надмірною тривогою та занепокоєнням. В цей період краще за все доглядати за рослинами, допомагати їм: проріджувати, полоти, поливати.

вплив місяця на рослини фото

Спадання Місяця

Якщо ви дуже хочете чогось позбутися в житті, то цей період найсприятливіший для цього. Прибирання дому та двору, знищення шкідників та бур’янів буде відбуватися дуже успішно. А ще важливо в ці дні висаджувати рослини, що мають плід у землі: картоплю, цибулю, моркву, часник, буряк та інші, викопувати цибулинки квітів та коренеплоди.

Посівний календар за знаками Зодіаку

Слідкуючи за курсом Місяця по знакам Зодіаку, можна ще більше заглибитись у цю тему. Існує класифікація знаків за впливом на рослини – плідні (родючі) та безплідні (сухі). Плідними вважаються:

 • Тілець,
 • Рак,
 • Діва,
 • Терези,
 • Скорпіон.

До безплідних відносять:

 • Близнюки,
 • Овен,
 • Водолій,
 • Козерог,
 • Лев.

місячний календар городника фотоМісяць змінює своє положення над кожним знаком кожні дві доби, що теж суттєво впливає на всілякі маніпуляції з рослинами. Під впливом родючих знаків пагони рослин швидше тягнуться до сонечка, насіння швидше та продуктивніше проростає. Але не варто сумувати в дні Козерога, наприклад. Тоді можна висаджувати квіти та дерева, бо цей знак, хоч і «сухий», але все ж таки знак Землі.

Найсприятливішим для будь-яких робіт в саду і на городі, за місячним посівним календарем, вважається Тілець. До речі, навіть люди, народжені під цим знаком, завжди вирізняються працьовитістю і бажанням садити, будувати та жити ближче до природи.

Посівний календар на 2018 рік по місяцям

ЗЕЛЕНА САДИБА пропонує своїм читачам посівний календар на кожен місяць 2018 року. В ньому ви не тільки знайдете список рослин, які треба сіяти-садити в конкретні дні місяця. Але й побачите позначки, які характеризують кожен день місяця, з точки зору впливу небесного тіла – Місяця.

Якщо зі знаками Зодіаку – все зрозуміло, то що означають різні зображення місяця? Все дуже просто: пусте коло – повний Місяць, темне півколо Місяця ліворуч – фаза спадання, зафарбоване коло – «молодик»,  темне півколо праворуч – Місяць зростає.

Місячний календар садівника-городника на січень 2018 року

Посівний календар на січень 2018 року фото

Місячний календар садівника-городника на лютий 2018 року

Посівний календар на лютий 2018 року фото

Місячний календар садівника-городника на березень 2018 року

Які конкретні роботи слід провести в березні в саду і на городі, розкаже наш календар робіт на березень.
Посівний календар на березень 2018 року фото

Місячний календар садівника-городника на квітень 2018 року

Посівний календар на квітень 2018 року фото

Місячний календар садівника-городника на травень 2018 року

Посівний календар на травень 2018 року фото

Місячний календар садівника-городника на червень 2018 року

Щоб ви нічого не забули зробити в червні в саду і на городі, зазирніть в наш календар робіт на червень.

Посівний календар на червень 2018 року фото

Місячний календар садівника-городника на липень 2018 року

Щоб ви нічого не забули зробити в саду, на городі і на клумбі в липні, передивіться наш календар садово-городніх робіт на липень. А ще – зазирніть на нашу літню кухню. Там знайдете багато цікавих рецептів заготовок на зиму з овочів, фруктів і ягід.

Посівний календар на липень 2018 року фото

Місячний календар садівника-городника на серпень 2018 року

В серпні треба встигнути зробити безліч справ в саду і на городі – вкорінити живці багатьох кущів і листяних рослин, підживити овочі і плодові дерева, провести санітарну обрізку…

Детально про роботи в саду і на городі в серпні читайте за посиланням.

Посівний календар на серпень 2018 року фото

Місячний календар садівника-городника на вересень 2018 року

Вересень – гаряча пора для садівників-городників. Зібрати врожай і посіяти новий (а що можна сіяти в вересні?), підживити плодові дерева і кущі (якими добривами це краще робити восени?), поділити багаторічники (які квіти краще розмножувати поділом осінню?). На всі питання відповість наш календар робіт на вересень.

Посівний календар на вересень 2018 року фото

Місячний календар садівника-городника на жовтень 2018 року

Жовтень – дуже відповідальний місяць для садівників-городників. Час не тільки підготувати сад і грядки до зими, а й потурбуватися про врожай наступного року. Про всі садово-городні роботи, які необхідно провести цього місяця читайте в матеріалі “Роботи в саду і на городі в жовтні”.

Посівний календар на жовтень 2018 року фото

Місячний календар садівника-городника на листопад 2018 року

Ви вже закінчили сезон і думаєте, що ніяких робіт в саду і на городі в листопаді вже не проводять? Ви помиляєтеся! Саме час сіяти під зиму, проводити профілактичне обприскування саду і… Всі роботи в саду на листопад в нашому матеріалі.

Посівний календар на листопад 2018 року фото

Місячний календар садівника-городника на грудень 2018 року

Посівний календар на грудень 2018 року фото

Щедрих вам врожаїв!

Спеціально для ЗЕЛЕНОЇ САДИБИ

НУМЕРОЛОГ Антоніна Висоцька.