8 ідей оновлення інтер’єру без ремонту і великих витрат

8 ідей оновлення інтер'єру без ремонту і великих витрат

Іноді дивишся на свою оселю і хочеться все терміново поміняти! Запал тримається приблизно десять хвилин, бо в голові вмикається калькулятор — ремонт в наш час коштує ну дууу…же дорого. А той, хто його пережив у найближчі роки, добре пам‘ятає цей стрес і точно не хоче його повторювати. Гарна новина в тому, що якщо ваша кімната фізично не потребує ремонту (шпалери не брудні і цілі, стеля без плям, штукатурка на місці…), то оновити інтер‘єр, навіть досить суттєво, можна і без капітального втручання. Сьогодні ми покажемо декілька ідей, які дозволять оновити інтер’єр без великих бюджетів. Ви можете використати їх всі або комбінувати декілька в рамках доступних коштів, і оселя стане зовсім іншою!

8 ідей оновлення інтер’єру без ремонту і великих витрат

1. Генеральне прибирання-викидання

Оновлення будь-якої кімнати слід починати з генерального прибирання. Переберіть усі свої речі, приберіть усе зайве (щось можна взагалі викинути, віддати, продати — може у вас навіть звільниться якась шафка). Нехай у кімнаті залишиться тільки те, що вам, дійсно, потрібне.

Оцініть, чи вистачає вам місця для зберігання такої кількості речей, можливо, вам потрібно замінити якійсь предмет меблів на більший, докупити нову шафу або забрати частину речей в іншу кімнату. Захламлену кімнату не має сенсу переробляти, навіть дуже стильний інтер‘єр в ній загубиться.

Зберіть в одну купу увесь наявний декор кімнати — на останньому етапі оновлення оселі ви зможете вирішити що з нього вам підходить, а яким предметам у цій кімнаті вже не місце.

2. Перестановка

Безкоштовне та дуже дієве перетворення кімнати — перестановка наявних меблів. Іноді здається, що діюча схема — єдина. Для того, щоб знайти більше можливостей розстановки, заміряйте меблі та кімнату, виріжте відповідні за пропорціями предмети з паперу (схематично) та зробіть перестановку в паперовій «кімнаті». Так ви зможете знайти інші варіанти, не пересуваючи меблі зайвий раз.

Не обов‘язково розташовувати меблі по колу вздовж стіни та симетрично: крісло можна поставити по центру, диваном можна зонувати кімнату тощо.

Продумайте, як ви реально використовуєте кімнату — можливо на цьому етапі ви зможете додати зону, якої вам не вистачає. Наприклад, робочий куток або ж зону відпочинку біля вікна.

♥ Всі фотографії відкриваються у великому розмірі — клікніть на фото!

3. Акцентна стіна

Робити зміни усіх стін — дорого та довго, а ось змінити одну — більш реально. Ви можете перефарбувати цю стіну, поклеїти цікаві шпалери або нанести якійсь малюнок. Дуже просто зробити акцентну стіну за допомогою декоративних наліпок — зараз можна знайти їх на будь-який смак, в тому числі дуже якісні та індивідуальні на замовлення. Такі наліпки можна змінювати так часто, як вам хочеться. Акцентна стіна може легко змінити настрій всієї кімнати.

Читайте також нашу статтю Корок в інтер’єрі — 30 ідей з фото.

4. Перефарбуйте те, що вам не подобається

Якщо грошей на нові меблі немає, придивіться уважніше до тих, які у вас вже є. Навіть старі радянські меблі можна зробити цікавими, якщо їх перефарбувати. Єдиний мінус, на це потрібно виділити час та енергію.

5. Заміна текстилю

Текстиль — дуже легкий спосіб повністю змінити кімнату. Для цього можна змінювати текстиль у різних масштабах. Це можуть бути килими, штори, пледи, декоративні подушки тощо. Для таких змін можна використати вже наявний вдома текстиль, наприклад, з інших кімнат (поміняти їх місцями), зробити декоративні наволочки зі старого одягу, зв‘язати простий килим із кофтинок і подібне. Якщо у вас досить нейтральний фон кімнати, за допомогою текстилю можна добитись абсолютно різного ефекту (спокійного або, навпаки, активного).

Читайте також нашу статтю Нестандартне використання штор у інтер’єрі — 20 ідей з фото.

6. Зміна декору

Крім текстилю, зробити зміни в кімнаті без ремонту допоможе декор. Цікаві предмети декору за доступними цінами можна знайти на вінтажних ринках або на сайтах типу olx. Зробити ефектні постери можна самостійно, надрукувавши цікаві принти, а бюджетні картини можна знайти у місцевих художників. Якщо у вас багато декору, спробуйте подивитись на свою кімнату із мінімальною кількістю декоративних предметів, а якщо їх майже немає — навпаки, додайте.

7. Замініть ручки у меблів

На перший погляд, дрібничка, але змінює меблі дуже явно. Під нові ручки можна підібрати і декор. Ручки можна знайти готові або ж зробити самостійно.

8. Перетягніть меблі або закрийте їх чохлом

М‘які меблі — помітна частина кімнати, бо займають багато місця. І якщо вони не дуже, то і весь інтер‘єр буде страждати. Вирішити цю проблему можна не тільки купівлею нових меблів, а й за допомогою чохлів або перетяжки. Або хоча б прикрити їх ковдрою, яка ідеально підходить до інтер‘єру.

Натхнення! 

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Exit mobile version