Ковурма шурпа, або шурпа смажена по-узбецьки

Ковурма шурпа, або шурпа смажена по-узбецьки

Шурпа — це густий темний м’ясний суп, який є національною стравою багатьох народів, зокрема Середньої Азії, Близького Сходу та Балкан, і має безліч варіацій. Сьогодні готуємо страву під назвою «ковурма шурпа», яка утворюється від дієслова «ковурмок», що означає «смажити», «підсмажувати». Особливістю приготування є те, що м’ясо обов’язково смажиться до повної або часткової готовності перед тим, як варитися. Смажиться часто й частина овочів (переважно, цибуля та морква). Цей рецепт у нашій родині з далеких 80-х років. Ташкент… Стільки всього нового для мене, та ще й національна кухня, яка так відрізняється від звичної української. Дякую моїм сусідам, які взяли наді мною шефство. Фаріда, особлива подяка тобі за те, що деякі рецепти міцно влаштувалися у нашому меню.

Ковурма шурпа, або шурпа смажена по-узбецьки

Інгредієнти для шурпи по-узбецьки

  • Баранина — 600 г;
  • Цибуля — 300 г;
  • Морква — 300 г;
  • Картопля — 400 г;
  • Помідори — 150 г;
  • Перець болгарський — 1 шт.;
  • Рослинна олія;
  • Часник, перець чилі, спеції за смаком.

Продукти для шурпи по-узбецьки

Шурпа по-узбецьки — рецепт приготування

Для початку – що стосується спецій. Можна використовувати готові набори, купивши їх в магазині або на ринку. Склад приблизно однаковий: зіра, мелений коріандр, паприка, гострий перець, духмяний та гострий перець. Я полюбляю ще додати барбарис.

Звичайно ж, перевага віддається баранині, але якщо з якоїсь причини це неможливо, то робіть все за рецептом, замінивши її на яловичину.

Бограч – закарпатська страва, яка готується дуже подібно до шурпи.

Баранину попередньо ріжемо на великі шматки, промиваємо, обсушуємо. У мене сьогодні шийна частина. Для шурпи бажано використовувати баранину з кісточкою.

Баранину попередньо ріжемо на великі шматки, промиваємо, обсушуємо

У казан (а саме в ньому готується цей вид шурпи) наливаємо рослинну олію, добре прогріваємо та обсмажуємо баранину. До рум’яної скоринки, щоб зберегти м’ясо соковитим всередині. Звичайно, можна замість рослинної олії використовувати курдючний жир, витопивши його до шкварок, тут вже залежить від ваших уподобань. А якщо ви готуєте шурпу з яловичини, то можна обсмажувати м’ясо на вершковому маслі або суміші рослинної олії  та вершкового масла.

Моркву і цибулю нарізаємо великими шматочками.

Моркву і цибулю нарізаємо великими шматочками

До обсмаженого м’яса додаємо моркву і обсмажуємо, періодично помішуючи. Потім додаємо цибулю і продовжуємо зрідка помішувати.

Обсмажуємо хвилин 10-15 на середньому вогні.

Обсмажуємо м’ясо з овочами на середньому вогні

Картоплю беремо середніх розмірів.

Картоплю для шурпи беремо середніх розмірів

Чистимо картоплю та цілою додаємо у казан.

Додаємо картоплю у казан

Продовжуємо обсмажувати, додаємо сіль та спеції.

Додаємо сіль та спеції

Додаємо кілька часточок часнику і, якщо любите погостріше, перець чилі. Хвилин через 10 додаємо помідори, порізані дольками, та болгарський перець.

Ось така картинка виходить у момент повного обсмажування.

Момент повного обсмажування

Чому картоплю обсмажуємо цілою? Тому що кислота, що виділяється помідорами, дозволяє картоплі залишитися цілою і не розваритися.

Заливаємо вміст казана 2-2,5 літрами води та доводимо до кипіння. Перевіряємо на сіль і спеції, регулюємо. Накриваємо кришкою, ставимо на маленький вогонь. Дозволяємо шурпі по-узбецьки злегка «булькати». Залишаємо її ще на 50-60 хвилин до готовності м’яса.

У кожну тарілку розкладаємо по одній картоплині і шматку м’яса, додаємо зелень за смаком, бажано кінзу, та насолоджуємося трапезою.

Шурпа по-узбецьки готова. Додаємо зелень та насолоджуємося!

Узбецькі коржі доповнять картину, але можна й звичайний білий хліб.

Смачного!

Людмила Воропаєва,

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Exit mobile version