Як змайструвати шпаківню чи годівничку для птахів – 15 фото

годівничкаВже відлетіли у вирій теплолюбові птахи. Сумує сад без звичної ранкової пісні жайворонка. Але, як не дивно, з приходом холодів пташок у ньому стало не менше, а, може, й більше. І всі вони хочуть їсти! Що зробити доброму господарю, аби їх задовольнити? Правильно! Хатку для зимівлі та годівничку. А краще – не одну. Така благородна справа дарує величезний простір для творчості. Після перегляду фото з цієї статті, ви зрозумієте, що годівничка для птахів чи шпаківня має не тільки величезне практичне значення для пернатих, але й не менше, естетичне, для ландшафтного дизайну вашого саду чи подвір’я.

З першим подихом зими в сільські сади та міські парки залітають пташки, які влітку віддають перевагу дикій природі. Залишаючись зимувати на батьківщині, вони змушені наближатися до людей у пошуках їжі. Крім того, на Україні зимують «заморські» птахи, які транзитом опинилися тут, перервавши свій політ у більш теплі краї. А ще для багатьох пташок «теплі краї» – це і є українська земля. Наші рідні горобці, сойки, синички, снігурі… Всі вони хочуть їсти (добре, якщо у вас росте якась піраканта, наприклад) і мати дах над головою. Або, принаймні, затишне місце, щоб зігрітися у лютий мороз чи заховатися від вітру.

Як зробити самому шпаківню – 15 фото

«ЗЕЛЕНА САДИБА» збирала на просторах Інтернету цікаві ідеї того, як змайструвати шпаківню чи годівничку для птахів власними руками. І ось чим ми вас порадуємо.

  1. Зовсім недавно ми писали про новорічний декор з винних корків. Збираєте? Залиште трохи матеріалу на таку шпаківню. В цьому “палаці”, напевне, оселиться якась екззотична пташка. Омелюх, наприклад. Дуже красивий!

shpakivnya-12. Перед тим, як зробити таку шпаківню з доміно, доведеться трохи побути архітектором. Але в зимовому саду вона просто чудово виглядатиме, підкреслюючи його оригінальний ландшафтний дизайн.

shpakivnya-6

3. Просто і як весело! Самі до такого додумалися б? Така шпаківня сподобається дрібним пташкам. Старий черевик стане для них і теплою, і затишною домівкою. Її можна прилаштувати і на плодових деревах, і на декоративних кущах.

шпаківня з взуття

4. Теж дуже оригінальний варіант шпаківні. Горщик захистить пташок від вітру, а ваш сад прикрасить яскравим малюнком. Гарно така шпаківгня виглядатиме взимку на відкритій веранді.

шпаківня з горщика

5. Знову взуття! Можна зробити таку шпаківню з другого черевика.

шпаківня з черевика

6. Думаєте, це різдвяний віночок? Ні! Це годівничка для птахів. Дріт, попкорн, ягоди, бажання – і у вашому саду стане на один декоративний елемент більше. Правда, не на довго. За кілька днів його повністю обскубуть пташки. Що заважає вам зробити таку нову годівничку для птахів? А різдвяні віночки і інший новорічний декор – тут.

годівничка для птахів

7. Ще один віночок. Як бачите, фантазувати на тему таких годіничок можна безкінечно.

годівничка для птахів

8. Геніально!

годівничка для птахів з хліба

9. Подібний варіант. І зовсім ніякої мороки!

годівничка для птахів

10. Ще одна дуже проста ідея. “Як зробити годівничку для птахів, коли зовсім нічого робити не хочеться”, називається. годівничка для птахів

11. Або так… Помаранчовий колір дуже гарно виглядатиме на фоні хвойних рослин.

годівничка для птахів

12. Решітка – щоб сильніші птахи не забирали їжу у малих.

годівничка для птахів

13. Класичний варіант, знайомий ще з радянського дитинства. Але над дизайном, видно, що попрацювали.

годівничка для птахів14. Така годівничка для птахів теж дуже проста, хоч і потребує елементарних будівельних навичок.

годівничка для птахів

15. Дуже красиво! А головне – 2 в 1. В чайничку пташка може звити гніздечко. А з чашки – їсти.

годівничка для птахівЯк видно з фото, щоб зробити годівничку для птахів чи шпаківню, не потрібні якісь дорогі матеріали чи спеціальні навички. Зробіть таке добре діло для пташок, і вони вам віддячать веселим щебетанням у морозні і сонячні зимові дні. Тоді переконаєтеся, що зимовий сад може дарувати такий же прекрасний настрій, як і весняний. Ідеї щодо розміщення шпаківні на паркані шукайте тут.

І не забудьте поділитися цими пропозиціями з друзями. Хай і вони долучаться до благородної справи порятунку пернатих від можливих морозів та холоду. До речі, деякі декоративні кущі, наприклад, троянда зморшкувата, до весни можуть утримувати плоди на пагонах, які є поживною їжею для птахів.

Навесні варто змайструвати шпаківню тим господарям, які хочуть, щоб пташине сімейство оселилося в їхньому саду, адже саме в цей період птахи шукають місце для нового гнізда. Які ще роботи треба зробити в березні – у календарі.

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Tagged , . Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *