Ландшафтний дизайн для новачків – куточок Японії в саду

японський ландшафтний сад фотоОдразу зазначу, що створити японський сад своїми руками новачку ландшафтного дизайну, не під силу. Бувають, мабуть, виключення, але, все ж, дизайн саду в японському стилі – занадто тонка справа для не професіонала. Хоча б тому, що він повинен гармонійно вписатися в оточуючий ландшафт – доповнювати архітектуру будинку, гаража, альтанки і т.д. А тепер критично подивіться на своє подвір’я і задумайтесь, як буде виглядати біля нього японський сад? Якщо не дуже, не засмучуйтеся. Бо ви легко можете створити окремий куточок Японії в своєму щиро українському саду. І зараз я розкажу, як.

Типовий японський сад повинен містити в собі кілька обов’язкових елементів:

 • кам’яний ліхтар серед рослин;
 • воду;
 • острів;
 • міст, який веде до острова;
 • чайний будиночок чи павільйон.

ландшафтний дизайн в японському стилі зображення

Але ми, «чайники», нічого нікому не «повинні», то ж можемо дещо імпровізувати. Японський стиль проектування сповнений творчості і натхнення. (Знайти його доможуть 75 фото прекрасних садів.) І, якщо десь в глибині свого саду ви знайдете пару десятків квадратних метрів для його реалізації, ніколи не пошкодуєте. Ідеально – використати один з кутів ділянки. Можливо, для цього доведеться відокремити окрему зону шпалерами, аркою чи іншими садовими МАФами. Ландшафтний дизайн в японському стилі – ідеальне місце для усамітнення. То ж варто попрацювати, щоб створити його біля свого будинку.

Японський сад – вибираємо рослини

Японці, на відміну від нас, дуже врівноважені і, я б сказала, продумані люди. Дизайн саду в японському стилі створюється таким чином, що кожна його рослина несе певний зміст. Символізм для японців має величезне значення.

Але я нам з вами не рекомендую особливо задумуватись про те, що саме значить та чи інша рослина в японському саду. Тут би знайти час, щоб підібрати види, адаптовані для життя в нашому регіоні. Отже для японського саду характерні наступні рослини:

 • сосни;
 • хвойні і вічнозелені кущі;
 • вічнозелені дуби;
 • вишні і сливи;
 • японські клени;
 • бамбук;
 • падуб;
 • іриси;
 • лавр;
 • лотос;
 • азалія;
 • півонії;
 • в’юнок;
 • камелія;
 • гліцинія і ін.

дизайн саду в японському стилі зображення

Як видно з переліку, практично всі рослини класичного японського саду можуть успішно вирощуватись в Україні. Деякі з них, правда, потребуватимуть утеплення на зиму. Окреме питання – бамбук. У мого знайомого багато років на дачі ріс бамбук. Де він його взяв, і якого той виду, я не питала, але знаю, що взимку він, зазвичай, вимерзав до снігового покрову або навіть до самої землі. Але потім чудом оживав, пускаючи багато нових пагонів з живого кореня. Та колись таки він одну зиму не пережив. Морози тоді були до 30 градусів.

бамбук зображення

На сьогоднішній день існує більше десятка сортів морозостійкого бамбуку висотою від 50 см до 3-х метрів. Їх особливість – вони залишаються зеленими навіть взимку, лише частково скидаючи своє листя. Тож така рослина може стати справжньою родзинкою зимового саду. Зауважте, що всі бамбуки діляться на два типи: бег-бамбук і кущовий бамбук. Перший – це така зараза, що пускає довжелезні корені, які можуть швидко заполонити всі ваші 6 соток. Щоб цього не трапилось, треба встановлювати бар’єри для коренів цієї рослини, або вирощувати кущовий бамбук.

Каміння та садові фігури в японському саду

Японський сад неможливо уявити без композицій з каменів. Але не здумайте тут організувати альпійську гірку! Де Альпи? А то – Японія… Дуже гарно виглядатимуть композиції з каменів у воді – старих і порослих мохом. Річна галька, піщаник, різноманітні природні сланці. З каменів можна викласти невеликі водопади, низькі чи високі огорожі, русла, вимостити садові доріжки чи створити «сухий» струмок.

А біля струмка можна знайти місце і для мостика. Його можна змайструвати з того ж бамбуку або дерева, металу, каменів. А ось «ненароком покинуті» валуни можна спокійно зробити своїми руками, щоб не перти, Бог зна, звідки. В статті «садові фігури» ми розповідали, як. В статті “Квітник біля будинку – 7 схем палісадників” можна знайти схему квітника в японському стилі.

японський сад зображення

Доречно використати при створенні дизайну саду в японському стилі місточки, пофарбовані в червоний колір, кам’яні ліхтарики під широким дахом, керамічні садові фігурки, а також різноманітні садові елементи, виготовлені з бамбуку. До речі, бамбук – саме те, що треба, щоб згладити перехід від вашого японського куточка до інших зон цілком українському саду. З нього можна виготовити огорожі, ширми, використати, як оздоблюваний матеріал, при зведенні альтанки тощо.

Ну, що? Готові трохи наблизити до свого подвір’я загадкову Азію? Тоді, вперед! Я підготувала підбірку з 25 фото ландшафтного дизайну в японському стилі, які може відтворити навіть новачок.

Натхнення!

Надя Сусідка,

ЗЕЛЕНА САДИБА.

мммммтттммммНрррННатСохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *