Ландшафтний дизайн подвір’я – дрова, як декор (40 фото)

Ще не так давно поняття «ландшафтний дизайн подвір’я» нічого не значило для українського господаря. Але в будь-які часи великий запас дров свідчив про його завбачливість. Дійсно, без них ще якихось півстоліття тому сільська сім’я могла б зиму не пережити. Сьогодні ж, зважаючи на високу вартість газу для українців, все більше господарів приватних будинків з автономним опаленням повертаються до старого доброго способу обігріву оселі. Дровами можна топити і спеціальний котел, і традиційну пічку, і камін-піч. І це дуже хюґно… Стаття розкаже про те, коли має проводитись заготівля дров, та розкаже, як скласти дрова так, щоб вони стали справжньою прикрасою вашого обійстя.

Ландшафтний дизайн подвір’я – дрова, як декор (40 фото)

Ландшафтний дизайн подвір’я – дрова, як декор (40 фото)

Заготівля дров – коли потурбуватися?

Вважається, що дбайливий господар повинен мати запас дров на два-три сезони вперед. І це має логічне пояснення. За цей час поліна встигають природним чином набути потрібний відсоток вологи, щоб мати максимально високий ККД (коефіцієнт корисної дії).

Стосовно сезону, то кінець осені-початок зими, по ряду причин, найкращий для цього період. У жовтні валять стовбури і залишають їх до грудня-лютого, а потім починають пиляти, колоти і вивозити з лісу до місць сушки.

Чому так? На це є кілька причин:

  • деревина до зими втрачає деякий відсоток вологи;
  • сам процес заготівлі набагато легше відбувається, коли дерево рубають без листя;
  • більший термін до наступного опалювального сезону — сухіші дрова.

При цьому, доведено бувалими, зрубані влітку, скажімо, в серпні, і укладені в стіс дрова матимуть через рік рівно той же відсоток вологи, що і поліна, заготовлені в лютому наступного року. З65 днів проти 180! І пояснюється це високою вологістю осіннього сезону, що зводить нанівець перевагу в ранній укладці. Майте це на увазі, вибираючи момент, коли проводити заготівлю дров.

Які висновки треба зробити тим, хто купує дрова? Коли їх купувати і в якій кількості? Скажемо відразу, пошуки сухих дров в осінньо-зимовий період заняття безперспективне. Все, що можуть запропонувати продавці – свіжі осінні дрова цього сезону. І вони даватимуть вам приблизно втричі менше тепла, ніж ті, які рік пролежали б, красиво складені в стіс на вашому подвір’ї.

Знайти зимові дрова річної атмосферної сушки — диво. Так, як варіант, вам можуть запропонувати дрова камерної сушки, але ціна на них буде набагато вище, ніж у дров, що висохли природним шляхом.

Висновок. Купівлею дров потрібно займатися задовго до початку опалювального сезону. Рік-півроку, мінімум. Тоді у цих дров буде можливість висохнути в природних умовах, і ви отримаєте правильні, «жаркі» дрова.

Спеціалісти радять завжди, при будь-яких обставинах, залишати невеликий запас сухих дров або купити їх окремо, незалежно від ціни. Ви зможете змішувати їх з вологими і свіжими в потрібній пропорції і, завдяки цьому, з найменшими втратами пережити зимовий сезон.

Запам’ятайте, топити свіжими дровами – дорого! Сухими – втричі дешевше. Тобто, все, що потрібно, щоб у всеозброєнні зустріти зиму — це вчасно купити дрова. Крайній термін — кінець зими, краще раніше. Розрахуйте і придбайте потрібну вам кількість дров. Своєчасно і економно! Візьміть з запасом. Нехай залишиться до наступного сезону. Дрова, як вино або коньяк — від віку стають тільки кращими!

А щоб на вашому подвір’ї вони не стояли «без діла», складіть дрова так, щоб вони були повноцінним елементом декору вашого обійстя. До вашої уваги 40 ідей щодо цього. Деякі з них, мов справжні витвори мистецтва, можуть і господарів потішити, і гостей здивувати. Дивіться і надихайтеся!

Ландшафтний дизайн подвір’я – дров’яний декор

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить

Сохранить

Сохранить