Ландшафтний дизайн подвір’я – дрова, як декор (40 фото)

як скласти дрова фотоЩе не так давно поняття «ландшафтний дизайн подвір’я» нічого не значило для українського господаря. Але в будь-які часи великий запас дров свідчив про його завбачливість. Дійсно, без них ще якихось півстоліття тому сільська сім’я могла б зиму не пережити. Сьогодні ж, зважаючи на високу вартість газу для українців, все більше господарів приватних будинків з автономним опаленням повертаються до старого доброго способу обігріву оселі. Стаття розкаже про те, коли має проводитись заготовка дров, та розкаже, як скласти дрова так, щоб вони стали справжньою прикрасою вашого обійстя.

Заготовка дров – коли потурбуватися?

Вважається, що дбайливий господар повинен мати запас дров на два-три сезони вперед. І це має логічне пояснення. За цей час поліна встигають природним чином набути потрібний відсоток вологи, щоб мати максимально високий ККД (коефіцієнт корисної дії).

Стосовно сезону, то кінець осені-початок зими, по ряду причин, найкращий для цього період. У жовтні валять стовбури і залишають їх до грудня-лютого, а потім починають пиляти, колоти і вивозити з лісу до місць сушки.

Чому так? На це є кілька причин:

  • деревина до зими втрачає деякий відсоток вологи;
  • сам процес заготівлі набагато легше відбувається, коли дерево рубають без листя;
  • більший термін до наступного опалювального сезону – сухіші дрова.

заготовка дровПри цьому, доведено бувалими, зрубані влітку, скажімо, в серпні, і укладені в стіс дрова матимуть через рік рівно той же відсоток вологи, що і поліна, заготовлені в лютому наступного року. З65 днів проти 180! І пояснюється це високою вологістю осіннього сезону, що зводить нанівець перевагу в ранній укладці. Майте це на увазі, вибираючи момент, коли проводити заготовку дров.

Які висновки треба зробити тим, хто купує дрова? Коли їх купувати і в якій кількості? Скажемо відразу, пошуки сухих дров в осінньо-зимовий період заняття безперспективне. Все, що можуть запропонувати продавці – свіжі осінні дрова цього сезону. І вони даватимуть вам приблизно втричі менше тепла, ніж ті, які рік пролежали б, красиво складені в стіс на вашому подвір’ї.

Знайти зимові дрова річної атмосферної сушки – диво. Так, як варіант, вам можуть запропонувати дрова камерної сушки, але ціна на них буде набагато вище, ніж у дров, що висохли природним шляхом.

Висновок. Купівлею дров потрібно займатися задовго до початку опалювального сезону. Рік-півроку, мінімум. Тоді у цих дров буде можливість висохнути в природних умовах, і ви отримаєте правильні, «жаркі» дрова.

Спеціалісти радять завжди, при будь-яких обставинах, залишати невеликий запас сухих дров або купити їх окремо, незалежно від ціни. Ви зможете змішувати їх з вологими і свіжими в потрібній пропорції і завдяки цьому, з найменшими втратами пережити зимовий сезон.

Запам’ятайте, топити свіжими дровами – дорого! Сухими – втричі дешевше. Тобто, все, що потрібно, щоб у всеозброєнні зустріти зиму – це вчасно купити дрова. Крайній термін – кінець зими, краще раніше. Розрахуйте і придбайте потрібну вам кількість дров. Своєчасно і економно! Візьміть з запасом. Нехай залишиться до наступного сезону. Дрова, як вино або коньяк – від віку стають тільки кращими!

А щоб на вашому подвір’ї вони не стояли «без діла», складіть дрова так, щоб вони були повноцінним елементом декору вашого обійстя. До вашої уваги 40 ідей щодо цього. Деякі з них, мов справжні витвори мистецтва, можуть і господарів потішити, і гостей здивувати. Дивіться і надихайтеся!

Ландшафтний дизайн подвір’я – дров’яний декор

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Tagged , . Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *