В’ялена свинна вирізка в домашніх умовах, або полядвиця

В’ялити м’ясо в домашніх умовах може кожен. Все, що для цього потрібно – це, власне, гарний шматок свинини чи яловичини, сіль та перець. В’ялити м’ясо можна прямо на кухні. Готується воно приблизно два тижні, але часу на приготування у вас забере буквально лічені хвилини. Полядвиця – класичний рецепт польської, білоруської та західноукраїнської кухні. Спробуйте приготувати свинину таким чином і, побачите, що цей м’ясний делікатес стане одним з ваших улюблених.

Полядвиця, або в'ялене м'ясо, фото

В’ялена свинна вирізка в домашніх умовах, або полядвиця

Інгредієнти для полядвиці

Для приготування нам знадобитися баликова частина свинини або, якщо такої не знайшлося – свинна вирізка. А ще – сіль, чорний перець та улюблені спеції.

Спосіб приготування в’яленої свиної вирізки в домашніх умовах

М’ясо необхідно належним чином підготувати: вирізати, якщо є, реберця, прибрати зайве сало, витерти насухо. Гарненько з усіх боків натираємо його сіллю і залишаємо в якійсь посудині, накривши кришкою. Солити треба щедро. Як сало — з усіх боків. Далі м’ясо треба помістити в холодильник на 3 дні. Періодично його перевертаємо і видаляємо рідину, яка утворюється.

Для того, щоб замаринувати м’ясо, підготуємо спеції. Взагалі-то, достатньо просто меленого чорного перцю. Але ми-то на цьому не зупинимося, правда ж? Тому дістаємо із шафки улюблені спеції. У мене це лавровий лист, суміш перців і італійські трави. Можна додати і кілька горошин ялівцю.

Подрібнюємо спеції в ступці і обвалюємо нашу полядвицю в них, намагаючись, щоб якомога більше спецій прилипло до м’яса.

Подивіться також наш рецепт Філе індика в духовці — ніжне і соковите.

Після цього загортаємо його в марлю, не менше ніж в 4 шари. Треба постаратися якомога тугіше перев’язати полядвицю шпагатом або кулінарною ниткою. І підвішуємо її в провітрюваному приміщенні, але ні в якому разі не на сонці. Якщо треба пришвидшити процес, то можна повісити м’ясо біля кухонної плити, в районі витяжки.

Днів через 7-10 наше м’ясо готове. Загортаємо його в пергамент і зберігаємо в холодильнику. Можна в’ялити полядвицю і довше, головне — не пересушити. У Франції таке м’ясо пров’ялюють, підвішуючи в холодильнику. Моя бабуся підвішувала його в прохолодній коморі і воно виходило надзвичайно смачним і соковитим!

Таке в’ялене м’ясо стане доречним не тільки на свята, а й в будні, адже з полядвиці можна зробити смачнющі бутерброди до чаю!

Читайте також нашу статтю Баранина в гарбузовому пюре — надзвичайно соковите м’ясо.

Людмила Воропаєва,

ЗЕЛЕНА САДИБА.