Що можна сіяти в серпні?

З середини липня частина наших грядок починає сумувати без городини, бо ми потроху збираємо врожай. Молода картопелька, цибуля, часник, висаджений на зиму, горох, салат… На цю пору чи не добра половина сезонного врожаю вже зібрана, всього і не перелічиш. Можна розслабитися і працювати лише у напрямку збільшення врожаїв, наприклад, щоб огірки родили довше. А можна засіяти пусті ділянки городу по другому разу і до холодів насолоджуватися свіжою зеленню та овочами, які ще можна виростити в цьому сезоні. Що посіяти в серпні, розкажемо в цій статті.

posev-semyan-01-1024x682-2669683

Що можна сіяти в серпні?

Насправді, в серпні можна сіяти значно більше городніх культур, ніж  5, про які йтиметься далі. Але, як показує практика, повноцінний врожай стовідсотково можна зняти саме з посіву цієї городини. Отже, що ми рекомендуємо посіяти в серпні?

  • Листовий салат;
  • Руколу;
  • Шпинат;
  • Горох;
  • Редис.

Салат – посів в серпні

Посів і вирощування салату в другій половині літа нічим не відрізняється від весняного. Взагалі, цю зелень можна спокійно висівати на грядках до вересня. Тоді його врожай радуватиме вас ще в листопаді. А ще можна спробувати вирощувати салат на підвіконні цілий рік.

листовий салат картинка

Листовий салат

На грядки листовий салат висівають рядочками, ледь присипаючи землею чи піском для швидкого пророщування. Можна його просто розсіяти зверху грядки. Тоді салат зійде красивим зеленим ковриком. Щоб зелень формувалася пишними пучками, не шкодуйте і безжально проривайте сходи. Якщо салат буде занадто загущений, він не формуватиме головки, витягуючись до сонця, а його листя буде дрібним.

Рукола – вирощування в другій половині літа

Рукола – ще один салат, який можна вирощувати цілий рік. В тому числі, і на грядках руколу висівають протягом всього городнього сезону. Ця культура гарно росте при температурі 16-18 градусів за Цельсієм. То ж висівати її у відкритий ґрунт також можна до самої осені.

Рукола

Рукола

Рукола – достатньо вологолюбна рослина. Якщо її не поливати в суху погоду, вона формуватиме жорстке гірке листя і швидко зацвіте. Проривати сіянці також треба обов’язково. За два тижні після перших  сходів руколу вже можна вживати. На цей  час, як правило, вона досягає 10 см у висоту.

Шпинат – король осіннього городу

Надзвичайно корисний і невибагливий до догляду шпинат полюбляє невисокі осінні температури, то ж його краще висівати в другій половині серпня. Бо в першій половині останнього місяця, як правило, тримаються ще дуже високі літні температури.

Шпинат

Шпинат

З дня посіву до вживання в їжу шпинату має пройти не менше 30 днів. Посіяний в кінці вересня шпинат, зійде вже на наступний рік з приходом перших теплих днів.

Літній посів гороху

Горохом, щойно зібраним з грядки, люблять поласувати і дорослі, і малі. А ще його можна заморозити на зиму. Висіваючи горох в серпні обирайте ранньостиглі сорти, які досягають зрілості за 40-50 днів.

Горох

Горох

Ніколи не сійте горох на тому ж місці. Взагалі, радимо прочитати нашу статтю про сівозміну перш, ніж щось посіяти чи посадити. Горох не любить твердий ґрунти і погано росте після своїх же родичів-попередників, а так – цілком невибаглива культура.

Осінній редис – особливості вирощування

Редис – один з найперших весняних жителів наших грядок. Є сорти, які визрівають за 18-20 днів від сходів. То ж до холодів редис можна висівати ще не раз. Ніякої відмінності між вирощуванням весняного і осіннього редису нема. Так само його потрібно в засуху поливати і протягом вегетації захищати від шкідників.

Редис

Редис

Деякі експерти радять висівати в серпні моркву і буряк, щоб ласувати молодими овочами восени. Не бійтеся експериментувати! Встигніть до зими на повну насолодитися своїми грядками і урожаєм з них.

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить

Попередня стаття
Щоб огірки родили довго...