Одноразові мішечки для розсади — як використовувати?

В статті «Про незвичайні способи вирощування розсади» ми вже розповідали про те, що висівати насіння на розсаду можна не в традиційну тару, як, наприклад, в горщики чи касети. Але пророщене насіння на папері чи в «равлику» все одно потім доведеться пересаджувати в якусь ємність, де розсада ростиме до її переселення на город. Ми з року в рік зберігаємо в сараях, на балконах чи в комірчинах купу «одноразових» пластикових склянок, маленьких і великих горщиків, піддонів, які кожної весни нам служать, як тара для вирощування розсади. Погано, якщо ми не зберігаємо таку тару, а викидаємо після разового використання, бо це, по-перше, дуже шкодить довкіллю, по-друге, щороку вимагає значних витрат на поповнення запасів посудини для вирощування розсади квітів, томатів, перцю і т.д. Сьогодні ми розкажемо про альтернативу – екологічні одноразові мішечки для розсади, в яких не тільки її вирощують, а й пересаджують на город разом з «горщиком».

Одноразові мішечки для розсади — як використовувати?

Одноразові мішечки для розсади — як використовувати?

Одноразові мішечки для розсади – переваги

На вигляд і дотик матеріал одноразових мішечків нагадує чайні пакетики. Якщо його підпалити, ніякого запаху не відчувається. Ідеальне рішення для вирощування розсади квітів і овочів, бо мішечки з целюлози мають багато переваг перед традиційними ємностями для вирощування розсади:

  • Пропускають повітря і воду, що захищає рослину від перезволоження;
  • Економлять місце на підвіконні (можна розмістити їх щільно в невисокому ящику, тим самим значно зменшивши площу «городу на підвіконні»);
  • Гарантують безпечне переселення розсади на город (коренева система не може пошкодитися, бо діставати рослину з мішечка не потрібно);
  • Матеріал абсолютно екологічний, стійкий до високих температур і сонячних променів, згідно численних відгуків, розкладається в грунті за рік.

Цієї зими ми вже спробували одноразові мішечки для розсади в дії – посіяли насіння лаванди і відправили в холодильник на стратифікацію, посадили черенки туї, ялівця і розмарину. Розмарин, до речі, прижився з купленої гілочки в магазині. Детально про те, як виростити розмарин з гілочки, читайте в нашій статті «Город на підвіконні».

розмарин вирощений в мішечку для розсади фото

Розмарин

Як показав досвід, вагома перевага одноразових мішечків – відсутність ризику пошкодження кореневої системи рослини під час її пересадки. А ще – така «посудина» прекрасно дихає і не вимагає ніякого дренажу. “Перелити” розсаду, посіяну в таку тару практично неможливо. Крім того, відпадає потреба постійного зберігання всіляких горщиків протягом року (від розсади до розсади). А для тих дачників, які вирощують свою розсаду на підвіконні квартир, одноразові мішечки ідеальні ще й тим, що дуже компактні для розташування.

черенки ялівцю в мішечках для розсади фото

Черенкування хвойних дуже зручно проводити в одноразових мішечках

Де купити одноразові мішечки для розсади

Ми замовляли свої одноразові мішечки на Аліекспрес. Чекали покупку 20 днів. І залишилися нею дуже задоволеними. Але сьогодні їх можна замовити і в багатьох українських інтернет-магазинах.

Якщо ви цікавитеся темою вирощування розсади, значить весна — на носі! З чим вас і вітаємо!

Гарної вам розсади!

ЗЕЛЕНА САДИБА.