Городній інвентар – короткий огляд

городній інвентар картинккаХоч як би не вдосконалювалися способи обробки ґрунту, все одно залишаються процеси, які  потребують чималих фізичних зусиль. В списку моїх давніх бажань (десь там в самому кінці) досі значиться маленький тракторець. Та хай буде навіть мотоблок! То теж сила 🙂 Але я зараз не про це. Адже, навіть не маючи в розпорядженні коня, можна значно полегшити догляд за овочевими культурами.  Зробити це зовсім нескладно, якщо доповнити арсенал городніх інструментів різноманітними пристосуваннями для ручної обробки. Про деякі з них я розкажу сьогодні, з іншими обов’язково познайомлю в наступних статтях (з маркерами, наприклад).

Розпушувачі  ґрунту

Всім відомо, що розпушування перешкоджає надмірному випаровуванню вологи та запобігає появі бур’янів. Тож, вирощуючи овочеві культури традиційним способом, доводиться не раз, і не два за сезон розбивати верхній шар ґрунту. Частіше за все,  для цієї роботи використовують сапку, але є й інші схожі пристосування.  Наприклад, сапи-розпушувачі, двосторонні мотики, різного виду грабельки. Такий удосконалений городній інвентар – то вже, без сумніву, великий крок  до прогресу, але ще не супер інструмент.

розпушувач грунту картинка

Ще одна цікава новинка – розпушувач ґрунту «Торнадо». Цей городній інструмент не тільки рихлить землю, а й успішно бореться з багаторічними бур’янами типу пирію чи березки польової. Він може легко впоратися навіть з цілиною, яка лопати і сапи не бачила ні разу.

Ручний культиватор і плоскоріз Фокіна

Колись давно мій чоловік змайстрував перший ручний культиватор-розпушувач, і всі сусіди зачудовано спостерігали за процесом обробки землі. За той час, що звичайною сапою можна було сполоти невелику грядку, ми з допомогою культиватора вже встигали обробити пів городу. Розпушити ґрунт, підрізати коріння бур’янів, зруйнувати земляну кірку – з усім цим ручний культиватор справляється на раз-два. Чотири зірчасті диски, закріплені на одній осі, працюють  як одна швидка і вправна команда, а спеціальний ніж завершує справу, не залишаючи шансу навіть найдрібнішій бур’янинці.

ручний культиватор картинкаНа жаль, більшість культиваторів-розпушувачів заводського виробництва в роботі виявляються доволі важкими і незручними. Зазвичай городники з ентузіазмом беруться за справу, але дуже скоро їх запал зникає. Рішення є – можна виготовити інструмент самостійно, тим більше, що креслення ручного культиватора зараз неважко знайти в інтернеті. Моя вам порада: для дисків і ножа краще брати металевий лист товщиною до 2 см – він більш податливий, та й деталі будуть набагато легшими.

Плоскоріз Фокіна – то окрема тема . Цей інструмент знайомий багатьом городникам, має багато схвальних відгуків. Про переваги і можливості плоскоріза не буду повторюватися, про них ми вже писали раніше. Головне – навчитися правильно користуватися цим знаряддям ще до того, як захочеться закинути його в якийсь далекий куток. Треба трохи запастися терпінням, і тоді плоскоріз стане для вас найкращим помічником. Крім усього іншого, ним дуже добре обробляти рослини з поверхневою кореневою системою, як у фундука, наприклад. І в саду він незамінний, як стверджує Людмила Воропаєва, що своїми руками створила сад-шедевр ландшафтного мистецтва.

Дисковий підгортач

дисковий підгортач картинкаНе можу залишити без уваги цей досить поширений городній інструмент, бо він теж неабияк допомагає в городніх роботах. Не тільки картоплю, а й кукурудзу набагато легше і швидше підгортати дисками. Найчастіше дискові підгортачі використовують як навісне знаряддя для трактора чи мотоблока, тому для ручної обробки заводський варіант не підходить. Але ж народні умільці і тут не сидять, склавши руки. Вони постійно розробляють і вдосконалюють варіанти ручних підгортачів, залишається тільки вибрати, який найбільше до вподоби.

Маючи чималий досвід використання цих та інших городніх інструментів, можу сказати одне – добре працювати на городі – недовго і з задоволенням, а час, що залишився, використати для інших потрібних справ. Як кажуть, у розумного господаря і город розумний. Навесні хоч-не-хоч доведеться користуватися ручним знаряддям (або ж при очищенні занедбаного саду), а далі – не лініться вкрити мульчею хоча б кілька рядків для початку. Вже доведено практикою, що застосовуючи різні варіанти мульчування, можна захищати овочеві грядки від бур’янів протягом цілого сезону.

Щедрих вам урожаїв!

Наталка Волкова,

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *