Чим підживити полуницю восени?

Смачна і корисна полуниця – обов’язкова мешканка українських грядок. Ця ягода невибаглива у догляді, а розмножується, взагалі, наче бур’ян. Але якщо, вирощуючи полуницю, не приділяти їй необхідної уваги, кущики поступово вироджуватимуться, а ягоди втрачатимуть розмір і смак. Досвідчені садівники стверджують, що підживлювати полуницю варто протягом всього періоду її вегетації, крім часу, коли вона цвіте і плодоносить (звичайно, взимку її теж не треба турбувати). Але найважливіше – не пропустити осіннє підживлення полуниці. Про нього і розкажемо у цій статті.

chim-pidzhiviti-01-1024x681-1826702

Чим підживити полуницю восени?

Залежно від того, як ви потурбувалися про свою полуницю восени, вона порадує вас наступного року врожаєм. Бо саме в цей період рослина набирає силу для того, щоб без проблем пережити зиму і навесні прокинутися бадьорою і готовою до повноцінного врожаю.

Але осінь — це умовно. Бо для звичайної (не ремонтантної) полуниці осінні підживлення починаються через пару тижнів після плодоношення, а це, приблизно, липень. Звичайну полуницю важливо  підживити двічі:

  • Через пару тижнів після плодоношення, але не пізніше серпня;
  • В кінці жовтня.

Далі – детальніше про кожен етап.

Підживлення полуниці до серпня

Якщо вести мову про органічне землеробство, то найпопулярніші серед садівників наступні добрива для полуниці в цей період (коли ще можна і треба вносити азотні добрива):

  • пташиний послід;
  • перепрівший коров’як;
  • розчин свіжого гною.

Пташиний послід для полуниці

Якщо не тримаєте курей, пташиний послід можна  купити в сухому вигляді. В будь-якому випадку, перед використанням його треба перевести у рідкий стан. Для цього пташиний послід розводять з водою (краще взяти відстояну) у пропорції 1:10.

сухий пташиний послід

Якщо не тримаєте курей, пташиний послід можна  купити в сухому вигляді

Рідину настоюють 2 доби. Підливають кожен кущик під корінь з розрахунку 1 літр розчину на одну рослину. Намагайтеся, щоб таке добриво для полуниці не потрапляло на її листя.

ВАЖЛИВО! Не використовуйте сухий пташиний послід для підживлення полуниці. Так можна спалити корені рослини!

Коров’як для підживлення полуниці

Гарно живить полуницю і коров’як. На одну частину коров’яку треба взяти 10 частин води. Розчин витримують добу в теплому місці. Підливають під кущ – 1 літр на одну рослинку.

На відміну від пташиного помету, коров’як можна використовувати в сухому вигляді. Для цього його розкладають по міжряддях. Таким способом можна забезпечити ягоду поживними речовинами на кілька років. Єдина умова – коров’як має бути перепрівшим. Це не дозволить розвиватися різним грибковим захворюванням, що дуже важливо при вирощуванні полуниці.

Розчин свіжого гною – добриво для полуниці

Таке добриво для полуниці готується майже так само, як і вище описані. На літр свіжого рідкого гною треба взяти 8 літрів води і настояти розчин дві доби в теплому місці. Виливаємо під кущик 1 літр цього органічного добрива, і полуниця отримає всі необхідні для її росту і плодоношення в наступному році речовини.

ВАЖЛИВО! Пам’ятайте, що полуниця не любить занадто інтенсивного підживлення. То ж використовуйте до серпня одну з цих органічних підкормок.

Чим підживити полуницю восени — в жовтні?

Для другого етапу осіннього підживлення ягоди ідеально підійдуть наступні речовини:

  • деревний попіл – для прихильників органічного землеробства;
  • спеціальне мінеральне добриво «Для полуниці», яке розраховане саме на осіннє внесення, де переважає калій і фосфор, а не азот. Або універсальне мінеральне добриво «Осіннє», що підходить для підживлення восени більшості багаторічних культур.

Як підживити полуницю деревним попелом

Попіл можна використовувати, як сухий, так і розведений. В першому випадку його розсипають біля кореня кущика. Це ще й захищає полуницю від шкідників. Для приготування рідкого настою беруть 100-150 грамів попелу на 10 літрів води. Під кожен кущ вносять півлітра цього добрива.

Добре провести і сухе, і «мокре» підживлення полуниці деревною золою в жовтні. Але не одночасно, а через тиждень-два.

розчин деревної золи для полуниці

Попіл для підживлення полуниці можна використовувати, як сухий, так і розведений

Спеціальні осінні мінеральні добрива для полуниці

Спеціальні осінні мінеральні добрива для полуниці можна сьогодні купити практично в кожному садовому магазині. Вносити їх треба, згідно інструкції виробника. Найкраще використовувати такі гранульовані добрива в сухому вигляді, але допускаються і підживлення розчином.

Треба зауважити, що будь-які підживлення для полуниці варто проводити лише з другого року після її посадки. Як правило, закладеного добрива і підготовки грунту при посадці вистачає цій культурі на пару років. І головне — як і будь-яку рослину, полуницю краще не підживити взагалі, ніж внести зайве добриво. Тому — будьте обережні з осінніми підживленнями, не переборщіть!

І не забувайте, що мульча для полуниці – не просто бажана, а необхідна. Про особливості мульчування ми вже писали.

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить

Сохранить