10 дієвих способів, як позбавитися слимаків

Для багатьох садоводів слимаки – це справжній нічний кошмар. Хоча можна подумати, ну що поганого у цих, на перший погляд, миролюбивих мегаповільних істотах? Але насправді вони можуть нанести суттєву шкоду вашим рослинам і врожаю. Мало того, що вони наполегливо поїдають листя, квіти і плоди весною і влітку, так з настанням холодів ці сухопутні молюски переселяються у льох і там продовжують нищити те, що ви зберігаєте для родини. І навіть це не все! Уже після того, як слимак побував на плоді, його слиз продовжує свій руйнівний вплив. Через нього роз’їдається та зникає верхній захисний шар плоду, і він починає псуватися та пропадати. Як позбавитися слимаків бех хімії, розкажемо в статті.

10 дієвих способів як позбавитися слимаків

10 дієвих способів, як позбавитися слимаків

В основному, слимаки виповзають вночі, тому ви можете й уяви не мати, скільки їх у вашому саду. Саме тому боротьба з ними найефективніша з настанням темряви. Ми відібрали для вас 10 найкращих, на наш погляд, способів того, як запобігти та боротися з цими непрошеними гостями на вашому городі.

Читайте також наш матеріал Кліщі і хвороба Лайма, або Як захистити себе від борреліозу.

1. Поливайте рослини зранку, а не ввечері

Слимаків дуже приваблюють вологі місця, тому перший крок до того, щоб не заманювати їх у свій сад – обрати ранковий полив рослин замість вечірнього.

2. Зменшуйте кількість потенційно привабливих для слимаків місць

Прополюйте свою ділянку регулярно, бо слимаки люблять ховатися у прохолодному затінку бур’янів. Також, щоб не створювати їм затишні куточки для життя, на початку весни прибирайте у саду та городі, вигрібайте старе листя, розрихлюйте ґрунт, бо навіть великі грудки можуть стати прихистком для цих слизьких шкідників. Лишайте між рослинами достатні проміжки, щоб була гарна циркуляція повітря.

3. Приваблюте у свій сад природніх ворогів слимаків

Якщо маєте качок, гусей чи курей, вони допоможуть вам боротися із цими шкідниками. Якщо ж ні, можна зробити годівнички для пташок, щоб вони оселилися у вашому саду. Оригінальні ідеї щодо цього можете знайти в нашому матеріалі Як змайструвати шпаківню чи годівничку для птахів – 15 фото.

Також жаби знищують слимаків, тому можна в саду розмістити кілька відер з водою у тінистих місцях, щоб привабити їх.

Таким чином проблема буде значною мірою вирішена без додаткових зусиль.

Птахи захищають сад від слимаків

Птахи захищають сад від слимаків

4. Ловіть слимаків по “затишним” місцям

Якщо ж ви людина, яка й муху не образить, а слимака тим більше не хочете знищувати, можна їх зловити та віднести подалі від вашої ділянки. А зібрати їх в одному місці доволі просто. Як вже згадувалось, слимаки люблять ховатися у темних вологих місцях, тому можна на ніч лишити вологу дошку або колоду біля місця, де слимаки активно поїдають ваш врожай.

Для заманювання можна покласти те, що слимаки особливо люблять, наприклад, листя капусти або шкірки від цитрусових фруктів. Після нищення ваших рослин ці ненажерливі істоти вирішать відпочити і зберуться у запропонованому вами “готелі”. Зранку можете їх зібрати і чинити далі на ваш розсуд – стратити чи помилувати  🙂

Читайте також нашу статтю про методи боротьби з іспанським слимаком. Це рудий слимак, який значно небезпечніший за наших “рідних”, бо не має природних ворогів в Україні.

5. Сіль проти слимаків

Наш п’ятий метод не такий гуманний як попередній, тому прихильників «грін пісу» просимо не читати 🙂 . Посипання слимаків сіллю – це старий як світ і особливо жорстокий спосіб вбивства слимаків. Він ще й вимагає чимало зусиль. Напевно, підійде тим, хто настільки втомився від шкоди, завданої ними, що прагне справжньої помсти.

Необхідно вийти в сад чи на город уночі з ліхтариком та сільничкою. Як орієнтир, шукайте рослини з характерно поїдженим листям. Відшукайте біля них слимаків, струсіть з листя і посипте на них сіллю. Сіль витягує зі слимаків воду, і вони повільно помирають.

6. Приваблюємо слимаків напоями

Тут в одному ми об’єднали кілька варіантів відлову слимаків: на пиво, компот або молоко – що вам більше подобається, або що є у домі. Більше підходить для маленьких ділянок. Це доволі лояльний метод боротьби з всепожираючими слимаками, і доволі простий. Усе, що вам потрібно – просто лишити плоску тарілку з пивом, молоком чи компотом у саду чи на городі, де у вас є проблема зі слимаками. Замість плоскої миски, можемо взяти одноразову склянку і закопати її у землю, лишивши край на 0,5-3 см вище землі.

Наступного ранку ви знайдете тарілку або склянку дохлих слимаків, або п’яного їжака (якщо наливали пиво 🙂 ). Все ж більше шансів знайти тіла слизьких шкідників. Можна також заманювати слимаків наступною сумішшю: мед, дріжджі і трішки води кип’ятити, поки рідина не стане в’язкою.

Пастка для слимаків

Пастка для слимаків

7. Половинки грейпфрута – ефективна приманка для слимаків

Після того як з’їдаєте грейпфрут, берете половинки шкірки  і лишаєте їх біля рослин, які приваблюють слимаків. Зранку знайдете у них цілі групи слизнів. Можете подавати такий екзотичний сніданок у половинках грейпфрутів пташкам 🙂 . Вони вам будуть вдячні.

8. Диня проти слимаків

Це ще один нескладний метод, який можна спробувати, коли ви маєте диню вдома. Після того, як з’їсте цей соковийтий фрукт, покладіть шкірку у саду і залиште на ніч. Вранці внутрішня частина шкірки буде покрита слимаками, яких можна знищити на дозвіллі…

9. Садіть рослини, які відлякують слимаків

Слимаки не люблять яскраво виражених ароматів. Тому можна насадити на городі рослини, які відлякують цих шкідників своїм запахом: лаванду, шавлію, розмарин, часник, цибулю, м’яту і інші.

Як вирощувати розмарин в саду і вдома, читайте в нашій статті.

10. Настій гірчиці чи часнику проти слимаків

Ще одним ефективним способом боротьби з слимаками є обприскування рослин настоєм гірчиці. Треба взяти 50 г сухої гірчиці, розбавити у воді (300 мл), дати настоятися. Після цього додати ще води (щоб був 1 літр рідини) і отриманим настоєм сприскувати рослини увечері після заходу сонця.

Як альтернатива гірчиці, можна скористатися настоєм часника. Розчавлюємо кілька зубків, кидаємо у воду, настоюємо цілу добу. Додаємо води до об’єму 1 л і обприскуємо рослини.

Бажаємо вам успіхів у боротьбі зі слимаками та гарних врожаїв!

Пишіть про свої враження від статті та успіхи у застосуванні наших методів в коментарях. Якщо маєте якісь інші ідеї чи позитивний досвід – будемо вдячні, якщо поділитеся з нами!

Галина Константинович,

ЗЕЛЕНА САДИБА.